Брати і сестри: плюси і мінуси  

08.02.2021

Брати і сестри: плюси і мінуси  

Життя може підкидати несподіванки. Ось так, живеш собі – єдина дитина в сім’ї, зростаєш в атмосфері ласки та любові, радієш кожному дню… І тут раптом тато з мамою приносять додому ще когось. Ти дивишся на нього, розглядаєш. А він такий маленький, рожевенький, товстенький і здається зовсім безпорадним. Але ж ти ще зовсім його не знаєш! А що, як цей малюк, якого батьки називають твоїм братиком, викликатиме самі неприємності? І як він ставитиметься до тебе? Любитиме і наслідуватиме у всьому, чи дратуватиме і відштовхуватиме? Такі ж запитання колись роїлись у мене в голові. А разом з ними виникав найбільший страх – а що, як батьки любитимуть його більше за мене?

З того часу минуло багато років, сповнених радості і розчарувань, сварок і вибачень, зневаги і любові. І тепер я розумію, що не тільки він мені створював неприємності. Це ж, напевно, хвилююче – народитись у родині, яка вже має дітей. Батьки можуть наділяти увагою меншого, або зосередитись на вихованні старшого. Та і до того ж, як до нього ставитиметься сестра? Все це неможливо передбачити.

Отож, брати і сестри, старші та молодші, мають свої переваги та недоліки. Давайте спершу розглянемо мінуси такої ситуації.

По-перше, молодші часто відволікають від важливих справ.

По-друге, старші розбудять зранку тоді, коли найбільше хочеться спати .

По-третє, батьки можуть неоднаково до них ставитись, комусь приділяти більше уваги.

А по-четверте, потрібно ділитися своїми речами, що дратує найбільше.

Але плюсів, як на мене, дещо більше.

По-перше, старші завжди готові розбудити у потрібний час.

По-друге, коли батьки на роботі, хто ж, як не вони допоможуть розібратись зі складним домашнім завданням?

По-третє, є можливість багато всього зрозуміти і навчитись, доглядаючи за молодшими братиками і сестричками.

По-четверте, завжди добре мати поряд своєрідного глядача або слухача, який або яка справедливо оцінить виконану тобою роботу.

По-п’яте, хто, як не менший братик, чи сестричка прибіжить і ніжно обійме у будь-який момент?

А по-шосте, це твій найкращий друг чи подруга. Коли батьки мають нагальніші справи, важливо мати того, хто вислухає і підтримає.

Я намагалась передати основні переваги і недоліки наявності братів та сестер. Але для кожного вони будуть відрізнятись – це залежить від характеру членів вашої родини. Зрештою, кожен сам має визначити, бути братом, чи сестрою – радість, чи тягар. А для себе я визначила, що це – невимовне щастя. Так, звісно, можуть траплятися неприємності, бувають моменти, коли все це мене дратує, але ж від цього нічого не зміниться. Глибоко в душі я завжди любитиму свого молодшого братика! Сестри і брати – це назавжди, ніхто вас вже не розлучить. Любіть їх! Вони такі ж як ви, готові любити вас, допомагати і пробачати, підтримувати і сподіватись на взаємність з вашого боку!

Вероніка ПРОЩЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 76

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *