Борімося за правду та свободу до кінця!

13.11.2017

Борімося за правду та свободу до кінця!

Коли потрібно красти нахабно історію народу? Привласнити собі найвидатніших діячів, які розбудовували первісно історію України? Тримати історію народу як маріонетку і змінювати її на свій лад та смак? Лише тоді, коли страшно. Лише тоді, коли хочеш знищити народ і не залишити жодного сліду…

Нещодавно я відкрила для себе один з найзагадковіших жанрів у літературі-роман-антиутопія. Почала одразу з Орвелла, бо давно чула про книгу «1984». Читала з таким запоєм, що навіть не помічала дзвінків та нумерацію сторінок. Як деталізовано Орвелл зобразив ту хворобу ХХ століття-партійну систему (зокрема, комуністичну партію Радянського Союзу). Своєрідна «гра у відгадай за підказками», бо в книзі жодного разу автор не написав про Радянський Союз, проте ще у 50-х роках минулого століття він бачив систему, що фальсифікує факти, «володіє» правом змінювати історію та події, проникає у свідомість людини і залишає там темряву та порожнечу. І я щаслива, що народилась в той час, коли Радянський Союз став лише примарою з минулого, але водночас прикро, що та система тепер є синдромом наших родин. Синдром для бабусь, у яких були вкрадені найкращі роки життя, для сімей, яких ховали у концтаборах на довгі холодні роки…

Час показав нам, як мало ми знаємо про своє коріння. І як мало ми вивчаємо власну історію. Гіркий досвід українських істориків та археологів під час пошуків артефактів, які впродовж минулого століття масово вивозили археологи з Росії, довів, що українцям нав’язували чужу модель історії та держави,не нашу. Привласнивши найвидатніших князів Київської Русі, російські дослідники глибоко переконані в тому, що наш шлях — їхня історія. Це величезна втрата і гіркий біль для українців, які загубили себе в нетрях нав’язаної і фальсифікованої хронології. Механізм запущений вже дуже давно і тепер варто лише здогадуватись, скільки ми втратили і яка насправді наша історія.

Проект «Україна. Повернення власної історії» спільними зусиллями з науковцями та істориками розвіяв міф про Івана Мазепу, який не одне століття проникав у канву нашої історії. Криміналісти, використовуючи сучасні технології, відтворили портрет Ярослава Мудрого та його дружини. Ось сила українського духу та нашої землі, яка допомагає у будь-якій точці планети задля відновлення справедливості.

Це лише ті клаптики у безмірному полотнищі історії, але водночас це наша ідентифікація та історична правда. І ніхто у світі не має права у нас її забирати, створюючи коридор мислення спільної історії та спільного походження. Ми воістину ніколи не були частиною інших держав, бо примус і масове насадження політики та культури інших країн не зламали нашу віру в ту соборну Україну. Ми самостійна країна, і як тільки ми посіємо зерно єдності та спільного буття в нашій свідомості — ми станемо незалежними не на папері, а в серцях. Борімося за правду та свободу до кінця, бо ж лише тоді кінець стане новим початком — українським.
Марія ПАВЛОВИЧ, випускниця Школи універсального журналіста, студентка СНУ ім. Лесі Українки

переглядів: 6 013

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *