Back to school: поради до нового навчального року

10.09.2019

Back to school: поради до нового навчального року

В повітрі вже вчувається наближення осені та початок пори напруженої розумової праці. Здається, в природі все потрохи заспокоюється, все сповільнює темп.

До нового навчального року залишилось менше тижня (на момент написання статті – прим. редакції). Як в лихоманці, батьки та діти, що не дуже вміють розпоряджатися власним часом, зараз скуповують все, що тільки може знадобитися дитині в школі. Магазини при цьому вигадують нові маркетингові прийоми, а вітрини прикрашають великі яскраві написи “Back to school” – “Назад до школи”.

Зазвичай батьки та діти не дуже люблять початок шкільного року. До того ж, кінець літа завжди несе у собі певний сум.

Особисто мені пощастило мати природну допитливість, тож ніякі “початки” та “кінці” мене анітрохи не засмучують. Навчатися я люблю і вважаю, що навчання триває протягом усього життя, незалежно від віку, місцезнаходження чи пори року. Наприклад, цього літа я вчила німецьку, вивчила хірагану та катакану – два основні японські алфавіти, покращила навички гри на фортепіано та малювання. І, як свідчить стаття, трохи попрактикувалася у журналістиці!

Природна допитливість і бажання вчитися властиві дітям. Однак залежно від оточення, зокрема навчальних закладів, їх можна зберегти і посилити, а можна знищити зовсім. На моїй практиці нездорову ситуацію в навчальному закладі намагалися виправдати тим, що, мовляв, хто хоче вчитися, той буде вчитися“. Це дійсно так, але при цьому обставини можуть бути сприятливими для навчання, уникаючи перенавантажень, стресу, “перегорання“.

В будь-якому випадку, лише сам учень може відповідати за своє здоров’я та якість навчання. А вона залежить саме від того, як саме ви навчаєтеся та дбаєте про себе. Похнюпленому та невпевненому чи перевиснаженому учню не допоможуть ніякі над-підручники чи канцелярія!

Тому я підготувала перевірені на власному досвіді поради, що можна використати уже в новому навчальному році. Сподіваюся вони вам стануть при нагоді!

  1. Режим сну

В останні дні перед школою варто спробувати хоч більш-менш поступово налагодити режим сну. Визначте, о котрій годині потрібно буде прокидатися кожного дня, враховуючи час на дорогу до навчального закладу та ще 10 хвилин “про запас“. Визначте, о котрій годині потрібно лягати спати так, щоб виходило 8-9 годин нічного сну.

Для більшої плавності переходу можна визначити, наскільки раніше потрібно лягати кожного дня. Або ж просто лягати раніше, наприклад, на 15 хвилин щодня.

  1. Навчитися тайм-менеджменту

Можна використовувати блокноти-планери, bullet journal із завданнями на день, позначки на фізичному календарі або ж спеціальні програми у смартфоні.

Не варто розписувати кожен день похвилинно! Однак потрібно включити до своєї щоденної “рутини” час на навчання, домашнє завдання та обовязково відпочинок!

Дуже важливо давати собі час на підготовку до екзамену чи проєкту. Як мінімум, це має бути два дні.

  1. Використовувати час реалістично

Одразу визначте, скільки часу вам потрібно на певне завдання. Не складайте надто довгий список завдань на день якщо знаєте, що навряд чи зможете усе це виконати. Це призведе лише до розчарування та зневіри у власних можливостях.

  1. Розподіл завдання

Замість того, щоб братися за все і одразу чи зробити великий проєкт від початку до кінця за один вечір, розподіліть роботу на невеликі шматочки“. Так ви зможете працювати над завданням кожного дня в невеликому обсязі, уникаючи перевиснаження і при цьому виконуючи все вчасно.

  1. Визначити пріоритети

Важливо завжди памятати про головне та другорядне. Стосовно навчання – визначте напрям бажаної майбутньої діяльності та профіль навчання. Пріоритетом повинні стати профільні предмети та те, що вам точно знадобиться і що ви точно любите.

6.Не перенапружуватися та доглядати за собою!

Хронічні стреси, нервові зриви та розчарування призводять до фізичних та психічних хвороб. Намагайтеся достатньо спати (в крайньому випадку не менше 7 годин), добре їсти та знати свій ліміт. Знову ж таки, навіть від 30 хвилин на день, приділених лише собі та своїм інтересам, дадуть відчутний позитивний вплив на загальне самопочуття.

  1. Знання > оцінки

В першу чергу варто дбати про якість своїх знань та набуті вміння. Оцінювання дуже часто буває субєктивним, тож, будь ласка, не будьте тими, хто здатен на все заради числа в атестаті.

  1. Не сприймати особисто

Навчальні заклади забирають багато часу і щоденно, і в принципі за все життя. Це чудово, якщо вам пощастило із колективом і викладачами і школа справді відчувається як другий дім“! Однак в житті буває багато чого і люди бувають різними, а колективи не дуже привітними. Тож не варто приділяти цьому забагато уваги і не сприймайте все надто близько до серця. В будь-якому випадку, я вважаю, що це чудове тренування до дорослого життя.

Пам’ятайте про свою справжню мету!

  1. Писати замітки вручну

Робити замітки на планшеті чи ноутбуці може бути зручніше та швидше. Однак я рекомендую писати вручну. Так можна виділити найголовніше конкретно в вашому випадку. До того ж, написання сприяє кращому запамятовуванню, ніж просто перечитування.

  1. Не пропускати матеріал

В навчанні все побудовано так, що новий матеріал ґрунтується на тому, що вже вивчено раніше. Якщо ви пропустите тему, то вже не зможете мати повного розуміння загальної картини та того, як різні концепції працюють між собою.

Тож якщо ви пропустили певний матеріал, обов‘язково пройдіть його самостійно, спробуйте вирішити завдання до теми. Якщо щось не виходить, проконсультуйтесь з викладачем чи, можливо, з однокласниками.

11. Ставити запитання

Немає причин боятися ставити запитання викладачам! І навіть якщо з тих чи інших причин ви не отримали відповіді, спробуйте знайти її самостійно в інтернеті чи довідковій літературі. Плекайте свою допитливість!

Ольга ТИШКЕВИЧ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

Джерело фото: https://www.everythinglubbock.com/news/local-news/partner-registration-open-for-the-20th-annual-back-to-school-fiesta-at-ttu/

 

переглядів: 657

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *