«Among Us» – хіт осені 2020

21.10.2020

«Among Us» – хіт осені 2020

Інтернет буквально вибухнув скріншотами, артами, летсплеями та мемами про черговий ігровий хіт – AmonUs. Хоча гра вийшла майже два роки тому, проте популярності набула лише у вересні 2020 року. Що ж такого в ній, що скорило серця геймерів?

Якими б прискіпливими до графічної візуалізації ігрові «маньяки» не були, але графіка «Among Us» нічим не виділяється серед типових 2d-ігор типу популярних «Clash of Clans», «Minecraft», або «Brawl Stars». Гра доступна на Android, iOS та Microsoft. Проте версію для ПК доведеться купити в Steam, телефонні версії безкоштовні.

У чому ж суть гри? На початку раунду, в якому можуть брати участь від 4 до 10 гравців, кожному видається роль: член екіпажу або самозванець. Самозванців може бути від 1 до 3. Члени екіпажу повинні виконувати різного роду «таски», тобто завдання, які мають врятувати їх від смерті. Зазвичай завдання дуже прості і не потребують багато зусиль. Проте на заваді стають самозванці. Їх мета полягає у вбивстві всіх членів екіпажу (якщо космонавтів залишилося стільки ж, скільки і зрадників, то останні перемагають), або знищенні корабля шляхом саботажу(замкнути одну з кімнат, відключити світло (звуження поля видимості), порушити систему зв’язку, запустити зворотний відлік до вибуху реактора або витоку кисню. У разі тривоги починається зворотний відлік, до його закінчення два члени екіпажу повинні одночасно натиснути на спеціальні кнопки, інакше зрадники переможуть). Останнім потрібно вирахувати самозванців. У самозванців також є власні фішки – вони можуть ховатися у вентиляційній системі та не можуть вбивати один одного. Метою ж космонавтів є виконання особистих завдань у вигляді простих головоломок, розкиданих по всій карті. Якщо всі завдання будуть виконані, то зрадники програють. Також члени екіпажу можуть досягти перемоги шляхом ліквідації зрадників під час голосування.

На місці вбивства залишається труп. Якщо хтось знаходить його (включаючи «імпосторів»), то він рапортує про це, тобто оповіщає всіх членів екіпажу та зрадників про вбивство. Після рапорту шляхом голосування на обговоренні учасники вираховують самозванців. Гравець, який отримав максимальну кількість голосів, викидається в космос,  лаву або скидається з обриву (залежить від карти), тобто гине, але продовжує гру у вигляді невидимої примари, здатний продовжувати виконувати завдання (або ж влаштовувати саботаж, якщо він зрадник), проходити крізь стіни і спостерігати за подіями, але не має права голосувати і спілкуватися з іншими живими гравцями.

На голосуванні учасники можуть голосувати за будь-кого, навіть за себе або взагалі не голосувати. Якщо всі зрадники будуть вбиті, то космонавти переможуть. Є можливість влаштувати обговорення, навіть якщо ніхто не помер, проте ця функція має ліміт використання. Якщо зрадник скоїв вбивство, то наступне він може зробити тільки через деякий час.

Отже, «Among Us» стала справжнім хітом 2020 року, адже два роки назад сервери мали нульову позначку відвідувань, проте сьогодні на серверах налічується близько тридцяти мільйонів гравців щодня.

Яна ПИЛИПЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Сумська область

переглядів: 234

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *