Адольф Гітлер з різних сторін

10.02.2021

Адольф Гітлер з різних сторін

«А хто там ще в Німеччині тоді правив? Крім Гітлера. Я пам’ятаю, що там ще хтось був. Сталін здається. Ні?» – спитала подруга, коли ми коментували в бібліотеці книгу з історії Великої Вітчизняної війни.

Ой леле, я навіть не донесла шматочок шоколадки до рота, коли це почула. Вдихнувши, я все ж таки спробувала смаколик і розклала все по поличках. І саме тоді, на килимі в улюбленій частині бібліотеки, я зрозуміла, що потрібно написати серію статей про цей жахливий, але безмежно цікавий період.

Час Другої світової війни учні вивчають в 10 класі, але вже на дев’ятий рік навчання я почала готуватися і дивуватися: «це ж було так недавно, а знайомі знають лише Гітлера». Та насправді не дивно, що знають. Адольф Гітлер зараз не просто жорстокий диктатор Третього Райху. Нині – це квінтесенція ненависті, символ зла, пропаганди, сили людського розуму. Є навіть жартівливий закон Годвіна: у міру розгортання дискусії можливість порівняння, що згадує нацизм і Гітлера, піднімається до одиниці, і це незалежно від сили та причини обговорення. Не дарма ж, сценаристи додали нову гілку сюжету за біографією А. Гітлера і подіями війни. Прикладом цього є доля Волдеморта з серії книг «Гаррі Поттер» Дж. Роулінг.

Так дізнаймось цікаві факти про коротуна зі смішними вусами та чому почалася Друга світова війна.

До речі, коротуном Гітлера назвати складно. Його зріст дорівнює 175 сантиметрів, а це на 15 см більше, чим зріст Йосифа Сталіна. Та й інших головних політичних діячів того часу. Так говорили, загалом, британці через непропорційно короткі ноги фюрера, які він старався приховати недовгими шинелями.

Багато фактів про життєвий шлях арійця можна прочитати в книзі «Mein Kampf» (мій бій), автором якої і є А. Гітлер.

Чоловік написав, а вірніше, продиктував книгу «Mein Kampf» Рудольфу Гессу, в періоді ув’язнення в Ланденсберзі та декілька місяців після. Через вісім років Гітлер став канцлером Німеччини в 1933 році.

Життя Адольфа було складним. Він був четвертим із шести дітей Алоїса Гітлера та Клари Гітлер, що були родичами. Саме через це дорослого віку досягли лише Адольф та його сестра Пауля, яким довелося бачити смерті їх братів та сестер у дитинстві.

Алоїс був дрібним службовцем-митником та хотів, щоб і маленький Адольф пішов шляхом чиновника. Але австрієць не хотів цього. Серце хлопчини схилялося до творчості. Він мріяв стати художником і після побоїв батька не змінивсвоєї думки. Найболючішим моментом в житті німця буда відмова в художньому університеті…

Жорстокість і насилля в сім’ї та школі, довгі періоди голоду та бідності повної сироти, неможливість йти до мрії, перша світова війна, падіння Німеччини та створення Веймарської Республіки, пропаганда та успіх Фашистської Італії – це все стало поштовхом до створення націонал-соціалізму, Третього Райху та формування  жорстокої натури фюрера.

…Всім нам знайомі жахіття Другої світової війни. Ніч довгих ножів, геноцид, завойовані території, голод, повстання, зруйнувані міста та пам’ятки й більш ніж 50 млн загиблих (1.7 млрд втягнутих у війну, та 50-80 млн померло).

Поставила крапку в житті Адольфа Гітлера куля з його власного пістолета в ніч 30 квітня. Через 8 днів війська антигітлерівської коаліції зруйнують Берлін тим самим закінчать страшну війну.

Якими б не були ті чи інші факти біографії Гітлера, для нас, українців, як і для всього людства, очевидним є одне: злочини нацизму не підлягають виправданню. “Ніколи знову”.

Поліна КЕРДАНЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

Джерела: «Mein Kampf» (Адольф Гітлер, Рудольф Гесс), «Війна і міф. Невідома Друга Світова» (Український інститут національної пам’яті)

Вікіпедія: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84_%D0%93%D1%96%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%80

переглядів: 160

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *