5 книг, які я пораджу прочитати молодшому брату чи сестрі

12.08.2020

5 книг, які я пораджу прочитати молодшому брату чи сестрі

В інтернеті інколи можна натрапити на дописи від батьків, які не знають, як привчити своїх дітей до читання. Зазвичай небажання читати пов’язане не з лінню. Просто ще не знайшлося такої книги, яка захопить людину настільки, аби вона хотіла якомога швидше її прочитати. Пропоную суб’єктивний топ з п’яти книг, які б я особисто порадила до читання молодшому братові або сестрі.
1. Серія книг «39 ключів»

«39 ключів» – цикл пригодницьких книг, написаних різними авторами. Вони зацікавлять як дітей, так і підлітків. Головні герої – одинадцятирічний Ден і чотирнадцятирічна Емі, брат і сестра, через трагічні події в минулому залишилися сиротами. Їх улюблена бабуся, голова могутнього клану, Грейс Кехіл незадовго до смерті змінює свій заповіт. Її спадкоємці можуть обрати – або отримати одразу мільйон доларів, або відмовитися від нього назавжди і почати пошуки «39 ключів», які дають владу над усім світом. Емі та Ден йдуть на перекір своїй опікунці Беатріс і відмовляються від грошей. І головне правило – нікому не довіряй.
Цікаві герої, повний пригод сюжет та неочікуваних поворотів, зрад від тих, кому довіряли. З персонажами – відважними, винахідливими та розумними – дуже просто асоціювати себе. У першій серії всього одинадцять книг, у кожній з яких події відбуваються в різних країнах. Із розвитком сюжету ви будете дізнаватися цікаві факти про паризькі катакомби, єгипетські піраміди та історичних осіб, що змінили наш світ.

  1. «Гессі», Наталія Матолінець.

У світі, де люди передусім думають про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки та вишукані манери, живе Гестія Амалія. Проте її життя переплітається зі світом іншим – невидимим,  який вдається вловити в яскравих снах та незвичайних подіях.

Одного разу загадковий пан дарує їй камеру, яка може робити людей щасливими, головне, аби вони справді цього прагнули. Всередині Гестії є незвичайна магія, яку їй тільки доведеться розкрити.
Атмосфера книги – витончений світ, абсолютно інша реальність, мрія багатьох дітей, де всі дівчата ходять у витончених сукнях стилю Арт-Деко, а хлопці – у костюмах-трійках з елегантними капелюхами. Містика, магія, взаємовідносини з однолітками та родичами, таємничі зустрічі та потойбічний світ давніх богів, доля яких сплелася з життям людей.  

  1. «Фанатка», Рейнбоу Ровелл.

Головні героїні Кей та її сестра-близнючка Рен в дитинстві захоплювалися серією книг «Саймон Сноу». Вони допомогли їм пережити зраду матері. Проте, після того, як дівчата вступають до університету, Рен залишає казковий світ книги, відмовляється жити з сестрою в одній кімнаті та з головою поринає у доросле життя. На відміну від сестри, Кей до нового, ворожого світу не готова. Вона починає писати фанфіки, які швидко стають популярними серед однолітків та фанатів.

«Фанатка» – чудова книга для підлітків. Вона порушує проблеми переходу з дитинства до дорослого життя, небажання дорослішати і залишати свій комфортний світ, взаємовідносин із сім’єю, особливо між сестрами, і, звісно, першого кохання. Книга також описує знайому зараз кожному підлітку культуру: вечірки, фанфіки, соцмережі та фанатство.

  1. «Диво» Р. Дж. Паласіо.

«Коли сумніваєшся, бути правим чи добрим, обери добро!»

Доктор Вейн В. Даєр

Огест Пуллмен звичайнісінька дитина, як і всі: має старшу сестру та люблячих батьків, полюбляє грати в комп’ютерні ігри, а ще є фанатом «Зоряних війн». Проте хлопець має рідкісну хворобу, через що його обличчя спотворене. Він ніколи не ходив до школи й переніс 27 операцій. Після багатьох років домашнього навчання батьки приймають рішення відправити Огеста до школи, де всі жахатимуться його особливості.
Книга змушує задуматися про важливість справжньої дружби та підтримки, про сімейну любов та внутрішній світ, який набагато важливіший за привабливу зовнішність та гроші.

  1. «Енн із зелених дахів» Люсі Мод-Монтгомері.

Усе це сталося в далекій Канаді. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью та Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли замість нього прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. Енн відрізняється від інших дівчат її віку: у неї багата фантазія, вона голосна та нестримна, не знає, як правильно молитися та зачитується книжками. Їй доведеться зустрітися віч на віч з упередженнями жителів провінції, насмішками зі сторони дітей та труднощами адаптації після довгих років у притулку. Проте нарешті вона дізнається, що таке друзі, сім’я, перше кохання та цікаве, повне пригод життя.

Ірина БОЙКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Дніпропетровська область

переглядів: 66

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *