5 книг, які я пораджу прочитати молодшому брату чи сестрі

29.07.2020

5 книг, які я пораджу прочитати молодшому брату чи сестрі

Книга – історія життя. Читаючи її, ми поринаємо у світ, у якому дізнаємося про щось фантастичне, повчальне, трагічне, нове, пізнавальне, вчимося співчувати, допомагати у біді, любити Батьківщину і ненавидіти ворогів, бути сміливими, чесними, вірити у краще майбутнє. Також ми отримуємо багато знань про  рідний край, його традиції, спадщину, фольклор.

Я дуже люблю читати, а особливо твори зарубіжної літератури. За допомогою них можна помандрувати по світу, не виходячи з дому. Також мені подобаються шедеври української літератури, тому що у них описано життя наших предків, традиції ,які дійшли до нас, та історія Батьківщини.

У мене є молодша сестра, яка теж любить читати, тому  хочу порадити їй 5 книг, які насправді є цікавими та повчальними.

У книзі Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» розповідається про цікаві пригоди хлопчика Чарлі та його друзів на казковій шоколадній фабриці. Родина Бакетів завжди мріяла про чудове життя. І ніхто навіть не сподівався, що Чарлі дістане щасливий квиток у чудове майбутнє. Навіть під час екскурсії з друзями, які були з багатих сімей, він не почував себе бідним, а навпаки поводився чемно.Цей твір вчить вірити в чудо, боротися зі своїми вадами, не шукати щастя у грошах, а цінувати теплі людські взаємини, любов і розуміння рідних  і близьких.

Своєю книгою «Полліанна» дивує Елеонор Портер. Авторка описує щирість, мужність й оптимізм героїні твору, її вплив на життя міста та  друзів. Полліанна зустрічає на своєму шляху людей, подібних до неї своєю долею. Але дівчинка ніколи не здається, а завжди рухається вперед, що і є основною думкою твору.

Чудовою  є книга  «Аліса в Країні чудес» Льюїса Керола. Письменник створив казковий світ, у якому немає ніяких обмежень для вільного польоту фантазій,  де можна вигадувати казна-що, не підкорятися королю та  королеві й узагалі нікого не боятися. Головна героїня твору Аліса хотіла сама поринути у казку. Їі мрія збулася:вона поринула у фантастичний світ, у якому знайшла друзів та побувала на чаюванні у красивому саду.

Також чудовою книгою є  «Спляча красуня», написана Шарлем Перром. У ній  розповідається про щасливе життя, довгу любов і шлюб двох людей, яким було призначено знайти один одного, подолавши інтриги, страх, перешкоди.

Неперевершеним витвором української літератури є книга Т. Шевченка «Кобзар». У ній описано життя народу за часів кріпаччини , красу природи, традиції  рідного краю, думки самого автора, які актуальні і сьогодні.

«Книга вчить, як на світі жить». Я впевнена, що саме ці шедеври майстрів пера, запропоновані мною сестричці, вона з задоволенням прочитає, тому що Настуся – фантазерка, любить подорожувати, з нетерпінням чекає зустрічі з історичними героями, отримує насолоду від описів природи у творах, мріє про єдину, вільну, незалежну Україну під мирним небом.

Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить.

Дивнії перла виносить.

Наталія КЛИМЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Вінницька область

переглядів: 161

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *