5 книг, які я пораджу прочитати молодшому брату

30.11.2020

5 книг, які я пораджу прочитати молодшому брату

Книги – це важлива частина людського життя. Читання розвиває мислення, розширює світогляд, покращує пам’ять, збагачує словниковий запас.

Я прочитала чимало цікавих книжок, і мені хотілося б, щоб мій молодший брат теж зацікавився читанням. Тому я хочу порадити 5 книг, які мені дуже сподобалися.

Першою книгою, яку я б запропонувала прочитати своєму братові, є трилогія «Володар перснів» Дж. Р. Р. Толкіна. У ній розповідається про Велику війну за перстень, про війну, що тривала не одну тисячу років. Той, хто оволодів перснем отримує владу над всім живим і мертвим, але при цьому повинен служити Злу! Юному хобіту Фродо випадає доля знищити його. Він відправляється через Мордор до вогненної Гори Долі, в якій кільце було відлито – тільки там, в жахливому пеклі, воно може бути знищено. Фродо і його друзям (в числі яких ельфи, гноми і люди) протистоїть Саурон, який бажає отримати назад свій дорогоцінний перстень і здобути владу над світом.

«Володар перснів» учить берегти дружбу, бути вірним, долати всі випробування, не зважаючи на труднощі, захищати свою свободу та близьких, а ще дає зрозуміти, що кожному відведена своя роль у житті.

Наступною я порекомендувала б прочитати книгу «Записки про Шерлока Холмса». У ній зібрана велика кількість детективних оповідань, а також 3 повісті – «Етюд у багряних тонах», «Знак чотирьох» та «Собака Баскервілів». У кожному творі книги розповідь йде від ім’я доктора Ватсона, вірного друга Шерлока Холмса, який допомагає детективу розкривати різні злочини. Вони бувають дуже незвичними та дивними, але Шерлок майже кожен раз розплутує всі таємниці та знаходить злочинця.

Книга «Записки про Шерлока Холмса» дає змогу самому взяти участь у розкритті злочину, застосувати своє мислення. Також, прочитавши ці детективи, можна зрозуміти, що із більшості ситуацій можна знайти вихід, головне, не здаватися і доводити справу до кінця.

«Шпага Славка Беркути» Ніни Бічуї – це ще одна цікава книжка, яку слід прочитати моєму брату. У ній оповідається про семикласників Славка Беркуту, Юлька Ващука, Лілю Теслюк та Стефка Вуса, які починають відчувати, що життя не таке безтурботне, як у ранньому дитинстві. Їх дорослість починає приходити із випробуванням на міцність дружби, на чесність стосунків, на осягнення людського призначення. Підлітки намагаються долати життєві випробування, зрозуміти, як правильно чинити, а як – ні.

Ця книга навчає долати життєві випробування, вміти прощати, не боятися своїх помилок і розуміти їх, вміти дружити і цінувати дружбу.

Наступна рекомендована мною книга – це «Чарівник Смарагдового міста» Олександра Волкова. Сюжет книжки в тому, що дівчинка Еллі та її вірний песик Тотошка з Канзасу потрапляють в Чарівну країну. Щоб повернутися додому Еллі повинна відправитися в подорож до Смарагдового міста. Зустрівши опудала Страшилу, Залізного Дроворуба і Боягузливого Лева, вони всі разом відправляються до чарівника Великого і Жахливого Гудвіна, щоб просити того виконати їх заповітні бажання. Але, зазнавши безліч пригод, вони викривають чарівника, який виявився простим мандрівником з Канзасу, занесений сюди ураганом. Але все ж йому вдається виконати бажання всіх трьох друзів, а Еллі допомагають повернутися додому срібні черевички…

Цей твір навчає бути сміливим, відданим, сильним морально, вмінню дружити, долати всі перешкоди для досягнення своєї цілі. А також тому, що більшість бажань можна здійснити, і якщо ти маєш якісь недоліки – це ще не означає, що ти погана людина.

І останньою я рекомендую прочитати книжку «На волю» з циклу «Коти вояки: Пророцтва починаються» Ерін Гантер. У книзі розповідається про домашнього кота Рудька, який прагнув свободи і пішов до лісу. Там він зустрів лісових котів із одного з чотирьох кланів, а саме – з Громового. З цього моменту його чекають випробування на відданість кланові, навчання вояцьким законам та зовсім нові пригоди.

Книга «На волю» навчає бути собою, не боятися чогось нового, боротися за свободу і цінувати її. А ще – бути вірним своїм друзям та близьким, долати всі випробування на шляху до своєї мети і розуміти, що ти завжди досягнеш великих результатів, якщо будеш плідно працювати.

Книжки – це справжні збірки життєвих уроків і знань, тому я дуже надіюся, що мій брат буде розуміти це і читати якнайбільше з великим задоволенням, чим ще й вдосконалюючи себе.

Ольга ЦМОКАЛЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

переглядів: 19

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *