5 книг, які я пораджу молодшому брату чи сестрі

16.09.2020

5 книг, які я пораджу молодшому брату чи сестрі

Дуже складно знайти книги, які справді можуть зацікавити дітей. Будь то маля, яке тільки навчилося читати, чи вже більш дорослий школяр. Не дивлячись на те, що багатьом дітям не подобається читати, це заняття є не тільки корисним але й дуже цікавим. Головне зацікавити дитя, та підібрати цікаву книгу опираючись на вік та інтереси. Тому в цій статті я опишу 5 книг, які я порадила б молодшому брату чи сестрі, і чому.

Перша книга, американської письменниці Елеонор Портер «Поліанна». Роман-бестселер, написаний в далекому 1913 році став популярним по всьому світі.  Зараз його вивчають  в багатьох українських школах, після завершення четвертого класу. Цей художній твір розповідає нам про дівчинку-сироту, яка переїжджає до своєї тітки. Не дивлячись на те, що ставлення родички до Поліанни не приязне, дівчина намагається радіти навіть самим незначним речам. В процесі ознайомлення з книгою, ми разом з головною героїнею твору зіштовхуємося з різними проблемами, та намагаємося вирішувати їх. Сюжет цієї книги змусить з головою зануритися в пригоди разом з Поліанною, та не дасть засумувати читачу. Ця гарна історія навчить бути добрими, чесними, радіти навіть найменшим речам, та не опускати руки не дивлячись ні на що.

Наступна книга, теж популярна по всьому світі. Напевне вже не залишилось людей, які не знали б цю дивовижну історію. Письменник Антуан де Сент Екзюпері написав її в 1943 році, давши назву «Маленький принц». Книга набула великої популярності недарма, в ній є великий повчальний зміст та цікавий сюжет. Ця історія розповідає нам про маленького хлопчика, який не обділений щирістю та чистотою людської душі. Він попадає на землю де зустрічає льотчика, там хлопчик розповідає про свої пригоди в космосі на різних планетах, про троянду за якою він піклувався, та допомагає чоловікові з проблемами. Книга розкриває такі теми як дружба, самотність, любов та втрата. Вона може навчити дітей відданості та відповідальності, дорожити дружбою та любов’ю, не бути егоїстичним та брехливим, і, найважливіше, вірити в себе.

«Дивовижний чарівник з країни Оз» – дитяча казка написана Лайменом Френком Баумом про дівчинку Дороті, яку разом з її будиночком віднесло ураганом в невідому країну Оз. Дівчинка вирішує відправитися на пошуки великого чарівника, який допоміг би їй повернутися додому. В ході цієї книги Дороті зіткнеться з багатьма перешкодами, пригодами, та знайде нових друзів, які допоможуть їй повернутися додому. Історія про справжню дружбу та справжні цінності, підходить, як для маленьких діток, так і для доросліших, а перечитувати одна насолода.

Четверта книга -«Аліса в країні чудес». Книга багато разів екранізована, але саме оригінал найбільше передає атмосферу загадковості та казковості. Історія описує казковий світ, в який потрапляє головна героїня твору Аліса. В ньому все набуває зовсім інший сенс, а час і простір втрачають своє первісне значення, йдучи на другий план. Звичне для всіх подання про реальності зміщується і поступається місце абсурдності всього, що відбувається. Таким чином, дивовижна фантазія автора змушує працювати уяву читача, вимагаючи глибокого проникнення в зміст оповідання. Книга вчить того, що потрібно в житті мати мету, та досягати її, не втрачати даремно час на марні справи, вірити в себе, в свої сили. Ця книга може сподобатися дітям різного віку, так як зачаровує цікавим сюжетом, та гарними описами див, які відбуваються в цій книзі.

Остання книга з п’яти носить назву «Різдвяна пісня в прозі». Повість хоч і є для більш дорослих та підготовлених дітей, але гідна уваги кожного. В цій розповіді йдеться чоловіка по імені Скрудж, який єдине, що любив в своєму житті- дзвін монет. Скрудж не вмів радіти, не поважав свята та вважав це нісенітницею. Тому для того, щоб змінити чоловіка в кращу сторону, до нього приходять три духи Різдва, які чи змінять його в кращу на краще чи ні. Книга показує моральне руйнування людини, яка прагнула збагачення, та дає другий шанс на духовне переродження. Ця історія показує, що гроші не найголовніше в житті, потрібно радіти не тільки збагаченню, але й простим людським речам.

На жаль, я не маю молодшого брата чи сестру, але якщо б у мене випала така можливість, я обов’язково порадила ці книги. Всі вони навчають чогось по-своєму доброго та гарного, порушують важливі теми, і можуть сподобати, якщо не кожному, то деякі точно зайдуть щось до смаку. Це не весь перелік книг, які я б порадила для ознайомлення молодшому поколінню, але твори з цього переліку сподобались мені найбільше.

Дарія КУЗЬМЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Кропивницький

переглядів: 30

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *