5 чудових книг, які варто прочитати

08.07.2020

Читаючи книгу, людина поринає в події, які описані в ній,  та намагається зрозуміти, що автор хотів донести до читача. Читання – дуже хороший спосіб провести вільний час та відпочити від швидкого темпу життя. У наш час молодь надає перевагу соціальним мережам, кінофільмам та іншим розвагам, які на їхню думку є цікавішими ніж книжки. Книги допомагають збільшити словниковий запас, розвивають уяву та вміння мислити і міркувати. Людина, яка багато читає може подивитися на ту чи іншу ситуацію з різних сторін, та прийме рішення, яке вона буде вважати за потрібне в даній ситуації.

Я люблю розвиватися та дізнаватися щось нове, тому в вільний час з задоволенням почитаю книжку. У кожного свої смаки та вподобання, але я б хотіла порекомендувати тим, які люблять читати, які хочуть розвинути свою пам’ять та фантазію деякі книги, які мені сподобалися, та можуть сподобатися і вам.

Перша книга, яку я б порекомендувала є  дуже відомою, і це  книга, яку написав Рей Дуглас Бредбері –«451 за Фаренгейтом». У романі йдеться про майбутнє американського суспільства, де книги повністю заборонені. Всі книги, які знаходили спалювали разом з будинками  «пожежники».  451 за Фаренгейтом – температура при якій горить папір. Головний герой роману Ґай Монтеґ є пожежником, який розчаровується в своїй роботі і кидає її. Натомість ставить собі за мету зберігання літературних творів, книг.  На мою думку книжка є досить цікавою та повчальною.

Наступна книжка, яку написала Люсі Мод Монтгомері, має назву «Енн із зелених дахів». Події в творі відбуваються наприкінці ХІХ століття на фермі Зелені Дахи в селі Ейвонлі, на острові Принца Едуарда. Вже немолоді брат із сестрою Метью та Марілла Катберти вирішили взяти з дитячого будинку хлопця, який би допомагав їм по господарству. Та сталося велике непорозуміння, до них потрапив не хлопчик, а маленька дівчинка, руденька та балакуча, на ім’я Енн Ширлі. Енн була дуже радісною та приносила радість іншим. Катберти вирішили взятися за її виховання, та в  Енн – непростий характер, чи зможе вона подолати труднощі?

Ще одна книга Клайв Льюїс – «Лев, чаклунка та платтяна шафа». Це перша книжка серії  «Хроніки Нарнії», входить до 100 найкращих романів англійською мовою за рейтингом журналуTime. Тут розповідається про чотирьох дітей, які на деякий час були відіслані з Лондона до будинку старого професора. Під час гри в хованки наймолодша з них – Люсі сховалася в шафі, та через неї потрапила до чарівної країни Нарнії, де зустріла фавна. Повернувшись додому вона розповіла про свою маленьку пригоду братам та сестрі, але вони їй не повірили. Пізніше дівчинка ще раз потрапляє до чарівної країни, тоді слідом  за нею пішов її брат Едмунд. Хлопця зачаровує зла чаклунка, та наказує йому привести за собою своїх брата та сестру. Разом вони потрапляють  в дуже цікаві пригоди. Книжка є надзвичайно цікавою, думаю її слід прочитати.

Також не менш цікавим є фентезійний роман американської письменниці Кетрін Патерсон – «Міст до Терабітії».Історія-притча про дружбу двох дітей, написана на основі реальної трагедії, пережитої родиною Патерсон. У 1978 році за «Міст до Терабітії» авторка отримала найпочеснішу літературну премію США — Медаль Джона Ньюбері. Джесс і Леслі – головні герої твору. Джесс — фермерський син, Леслі — донька столичних інтелектуалів, які переселилися до провінції. Діти стають друзями і вигадують свій власний світ, королівство Терабітію — втілення своїх заповітних мрій. Дружба стає для самотніх дітей оберегом, змінює їх та допомагає зрозуміти інших людей.

І остання книжка, яку написав Ерік Сігел – «Історія одного кохання».Книга надійшла в продаж до прем’єри фільму, стала бестселером у США і перекладена 33 мовами.Роман американського письменника про зворушливе кохання студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта. Побравшись, молодята живуть у скруті, проте вони щасливі. Здається, ніщо не може їх розлучити. І справді, розлучає їх лише трагічна смерть Дженні.

І на останок, я б хотіла додати, більше читайте та надихайтеся кожною книгою.

Маріанна РАЦИН,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Закарпатська область

переглядів: 419

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Хороша стаття.Молодець

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *