Звички: корисні, та не дуже

17.04.2021

У сучасному світі існує безліч думок про те, як правильно жити. Але не всі вони є правильними.

Звички – це особлива форма поведінки людини. Вони бувають як корисними, так і шкідливими. Корисні звички сприяють покращенню життя та роблять його повноцінним. Прокидатися із першим сигналом будильника, пити склянку води перед сніданком, приймати контрастний душ, засинати в один і той же час – все це сприяє поліпшенню здоров’я. Заняття спортом, вивчення іноземних мов, тренінги, медитація – сприяють самовдосконаленню. Такі звички дуже просто сформувати.

Вважається, що для формування і закріплення звички необхідно усього лиш 21 день.

Та не потрібно забувати, що, крім корисних звичок, дуже швидко формуються і шкідливі. Шкідливі звички – це такі, що згубно впливають на здоров’я людини. Найчастіше під їхній вплив потрапляють підлітки. Вони найчастіше пояснюють це тим, що їм нудно або роблять це заради нових відчуттів. Але мало хто розуміє, до яких наслідків це може привести.

Наркоманія – страшна залежність, яка у більшості випадків приводить до смерті. Часто достатньо 1-3 вживань препарату для звикання. Такі люди, втрачають інтерес до реального життя і живуть лише думкою про те, як знайти ще одну дозу. У цьому разі страждає не лише психіка, але й серцево-судинна, нервова система, печінка, нирки та інші органи. Майже половина з них закінчує життя самогубством. Інші, найчастіше помирають у молодому віці від передозування, СНІДу, хвороб крові.

Куріння – ще одна шкідлива звичка. Нікотинова залежність насамперед вражає органи дихальних шляхів, викликає онкологічні захворювання різний частин тіла та органів. Щорічно близько 8 мільйонів людей помирають внаслідок хвороб, спричинених курінням.

Вживання алкоголю теж є згубною звичкою. Внаслідок алкогольного сп’яніння людина не може контролює ні себе, ні свої дії. У першу чергу страждають клітини головного мозку: погіршується координація рухів, мова стає не виразною, виникає агресія. Систематичне вживання пива теж може викликати алкоголізм.

Люди, які постійно перебувають у віртуальному світі і втрачають зв’язок із справжнім – ігромани. Здається наче б то нічого серйозного – усього лиш гра. Але все частіше це призводить до психічної залежності. Такі люди, захоплюючись грою, забувають їсти, пити, в наслідок цього погіршується здоров’я, знесилення організму, дезорієнтація у часі. Вони стають нервовими та дратівливими. Ігромани самостійно не можуть подолати цю хворобу, тому в такому разі слід звернутися до психолога.

Існують і такі звички, які стають частинного нашого життя. Інтернет-залежність, гризіння нігтів, хрустіння пальцями, кусання губ або щоки – все це теж шкідливі звички.

Із будь-якої ситуації можна знайти вихід. Щоб позбутися залежності, потрібно лише одне – бажання. Не витрачайте час. Не відкладайте все на завтра. Розвивайте силу волі, і тоді усе вийде. Бережіть життя, адже воно прекрасне.

Задумайтесь, можливо саме зараз настав час позбутися своїх шкідливих звичок?

Тетяна КЕРМАН, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 96

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *