Зміна клімату. І як з цим боротися

03.11.2022

Що являє собою глобальне потепління?

Глобальне потепління — поступове збільшення температури поверхні Землі та океану. До цього призводить діяльність людини, що збільшує рівень парникових газів, переважно через використання викопного палива. Парникові гази затримують тепло, і температура зростає.

Вже немає сумнівів, що діяльність людини посилює зміну клімату, спричиняючи все гірші наслідки, що підтверджують науковці та помічають мешканці й мешканки усіх куточків планети.

Які наслідки за собою це несе?

Підвищення глобальної температури на один градус Цельсія може здаватися невеликим, проте це має значний глобальний вплив на кліматичну систему.

Існує думка, що з глобальним потеплінням в світі стане лиш тепліше. Але насправді на нас чекають зміни клімату, які тягнуть за собою такі екстремальні природні явища, як повені, посухи, сильні урагани, аномальні температури, затоплення прибережних районів і поселень.

Води океанів нагріваються та розширюються, отже, глобальний рівень моря піднімається. Середній глобальний рівень моря піднімався зі швидкістю 3 міліметри на рік, але з часом ці показники збільшуються.

Льодовики відступають майже скрізь по всьому світу.

Крижані покриви швидко втрачають масу. На це вказують дані супутників, що збирають інформацію про це впродовж кількох десятиліть.

Танення снігу в Гренландії сягнуло точки неповернення. Дані про це збирає Всесвітня служба моніторингу льодовиків.

Чим ми можемо допомогти?

Ми знаємо, що зміни клімату відбуваються, але не усвідомлюємо, що саме може зробити кожен із нас.

Передусім ми повинні розуміти, що проблема глобального потепління не зникне, якщо кілька свідомих особистостей почнуть купувати екологічні продукти або пересядуть на велосипед.

Головна мета – скоротити використання викопного палива, як-от нафта, вуглець та природний газ, і замінити їх на відновлювані та екологічно чисті джерела енергії, збільшуючи при цьому енергоефективність.

Користуючись своїми правами громадян і споживачів, ми можемо здійснювати тиск на уряд та корпорації і вимагати від них необхідних системних змін.

Хто страждає?

Мадагаскар, Філіппіни, Шрі-Ланка, а також острова в Карибському басейні та Індійському океані можуть втратити все ендемічні види рослин протягом наступних 30 років. Лемури на Мадагаскарі, сині журавлі у Південній Африці, гігантські черепахи Галапагоських островів і снігові барси в Гімалаях належать до числа тварин, яким загрожує небезпека.

Уже сьогодні велика кількість білих ведмедів страждає від недоїдання та втрати ваги. Були помічені випадки, коли ведмеді, не маючи змоги вполювати звичну для їхнього раціону здобич, були змушені їсти яйця птахів, мох і морські водорості. Втрата ваги є особливо небезпечною для самок, які через це стають непридатними до розмноження, що вже сьогодні впливає на зменшення популяцій полярних ведмедів.

Ми творці свого майбутнього. Хоча певні кроки зроблені, проте їх критично не достатньо. Поки країни лише розмовляють і обіцяють, але мають перейти до дій і виділяти більше коштів на боротьбу з наслідками зміни клімату та допомогу найбільш вразливим країнам.

 

Іванна ДОВБИШ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 23

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *