Журналістика: переваги та недоліки

21.01.2021

Кожен учень неодноразово замислювався над питанням «Ким я хочу стати?». Адже в сучасному житті є чимало доступних професій і обрати те, що буде не тільки прибутковим, а й приносити задоволення, вкрай важко. Ця стаття спеціально для тих, хто хоче пов’язати своє життя з журналістикою, але досі не впевнений у своєму виборі.

Почнемо з переваг:

  • Подорожі в різні міста/країни для збору інформації

Для того, щоб опинитися першим в гущі подій, журналістам необхідно подорожувати в інші міста, а інколи навіть країни. Це чудова можливість побачити світ на власні очі.  

  • Спілкування з відомими людьми

Для отримання інформації журналістам часто доводиться проводити інтерв’ю з відомими людьми. Чи не хотіли б ви поспілкуватися зі своїм кумиром?

  • Можливість прожити цікаве та різноманітне життя

Погодьтеся, перспектива весь час подорожувати та дізнаватися багато нових речей набагато привабливіша, ніж все життя просидіти на кріслі за комп’ютером.

  • Постійне самовдосконалення

Для того, щоб працювати в сфері журналістики і писати статті на різні теми, необхідно постійно відкривати для себе щось нове і збільшувати свій кругозір. Таким чином ви станете цікавим співрозмовником і знатиметесь в багатьох сферах людського життя.

  • Важлива роль у суспільстві

Журналіст подає інформацію мільйонам людей. Завдяки їхній роботі люди щодня читають новини та дізнаються, що відбувається в світі.

Але, як і будь-яка професія, журналістика має свої недоліки:

  • Підвищена зайнятість

У журналістів іноді не вистачає часу навіть на особисте життя, адже новина може з’явитися в будь-який момент і статтю потрібно написати якнайшвидше.

  • Ненормативний робочий день

Хоч журналісти загалом мають вільний графік, інколи роботи доводиться писати і вночі, і під час подорожей, і у вихідні та свята.

  • Відповідальність за кожну статтю

Журналісти повинні бути впевненими в достовірності джерел інформації, адже їхні статті будуть мати вплив на людей, їхню поінформованість та ставлення до даної проблеми.

  • Ризик втратити роботу

Доносити до людей правду це завжди ризик. Чимало журналістів заплатило роботою за правду, що не влаштовувала окремих людей.

Ви ознайомилися з плюсами та мінусами журналістики. Далі вибір за вами! Як на мене, ця професія дуже цікава і точно зможе урізноманітнити ваше життя.

Анжела ГАВРИЛЮК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія

, , переглядів: 1 339

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *