Запам᾽ятовування в стилі Шерлока Голмса

01.04.2023

Пам’ять – дивна річ: коли необхідно зберегти якусь необхідну інформацію, наприклад, чи замкнули ви двері квартири при виході або чи вимкнули праску, то вона неодмінно стирається. Проте, ми часто пам’ятаємо якісь незначні дрібнички, інформація про які не є суттєвою.

Як же підкорити свою пам’ять і нарешті запам’ятати всі ті численні визначення та поняття, що вирують навколо нас? Я поділюся своїми методами.

При вивченні мов я зіткнулася з проблемою запам’ятовування слів. От усе дається: граматика, читання, письмо і тільки слова – найважливіша частина, не підкоряється мені. То яке рішення цьому я врешті знайшла?

Коли потрібно було вивчити лексику або визначення по темі на уроки, як ви це робили? Сідали та повторювали слова з перекладом на рідну мову безліч разів? Зубрили визначення прив’язуючись до слів, а не самого поняття? Скоріше за все, так і є. Чи надовго та інформація залишилася у вашій пам᾽яті? Думаю, що ні. Одне діло, коли ви не зацікавленні в збереженні інформації і подальшому її використовуванні, інше – коли інформація вам необхідна, але мозок вперто не хоче її запам’ятовувати.

Напевно, багатьом з вас відомий такий персонаж як Шерлок Голмс і його метод локусів («чертоги разума» — рос.). Отже, я вам пропоную спробувати так само. Проте, важливо розуміти, для якої саме інформації цей метод буде дієвим. Я рекомендую використовувати метод локусів на іноземних словах або будь-яких визначеннях.

За допомогою уяви створіть кімнату. Це може бути ваша власна кімната, або вигадана вами. Важливо, аби ви чітко уявляли місцезнаходження кожного предмета у просторі. Тепер, поєднайте предмети та інформацію. Наприклад, ви можете прикріплювати іноземні слова до предметів, які вони називають, або визначення до предметів, пов’язаних із ними. Таким чином, ваш мозок не буде прив’язувати інформацію, до іншої інформації. Натомість – інформація буде пов’язана з образами і краще запам’ятається. Якщо ж у вас складно з уявою, то можна матеріалізувати цей метод і замість уявної кімнати взяти звичайну. Тут вам знадобиться багато паперових стікерів. Ідея – та ж: ви розклеюєте стікери з написами на предмети, які з ними асоціюєте , або просто на видноті. З часом, постійно споглядаючи та відтворюючи у пам᾽яті цю кімнату, ви вже не зможете забути цю інформацію, бо вона надійде до довготривалої пам’яті.

 

Софія ДАНІЛОВА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 37

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *