За яку працю треба більше поважати людину?

25.10.2021

За яку працю треба більше поважати людину?

На мою думку, кожна людина має право вільно обирати собі справу, не зважаючи на думку оточуючих. Працю людини завжди потрібно цінувати та поважати, адже це її вибір, який приносить суспільству користь. Кожна робота має оцінюватися. Людина, яка працює за покликанням, отримує радість не лише від того, що заробляє гроші, а й від самого процесу.

Я вважаю, що не можна одну роботу поважати більше за іншу. На мою думку, люди повинні цінувати й розумову роботу, і фізичну. У нашому світі вони не існують гармонійно одна без одної, однаково важливі та потрібні в сучасному суспільстві. Загалом працю поділяють на розумову та фізичну. Кажуть, що фізична праця складніша інтелектуальної, а розумова – цінніша. Та мені ж здається, що вони однаково важливі. Вважаю, що не було б місця мудрим учителям, якби не будівельники зі своєю силою.

Праця не тільки розвиває людину й дозволяє вивчати щось нове, а й вчить не робити помилок. Багатьом вона дає неабиякий досвід і бажання йти вперед, тому дехто освоює не одну професію, а більше. Усі люди різні та мають свій світогляд та здібності. Кожен сам вибирає професію, яка йому до душі. Яскравим прикладом саме такого розуміння даної проблеми для мене є твір “Хіба ревуть воли, як ясла повні”, де Грицько не цурався роботи, щоб вибратись зі скрути, у якій він перебував із народження.

Із самого дитинства батьки кажуть: «Ти повинен докладати багато зусиль і старанно працювати, задля здійснення мрії!». Так і є, бо на справді одне бажання, без яких-небудь дій, спрямованих на втілення мрії у життя, не допоможе в її реалізації. Я поважаю хліборобів, слюсарів, столярів, учителів, медиків, технічних працівників тощо – людей будь-якої професії, якщо вони професіонали у своїй справі, поліпшують життя інших результатами праці, мають певні моральні якості. Ціную за їхню чесність, щирість, мудрість, щедрість, здатність до самопожертви тощо.

Неважливо, чим людина займається, кожен із нас однаково заслуговує поваги та ввічливості.

Владислава ЮРЧЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 2 435

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *