Ви не любите читати? Я вам не вірю. Скоріше за все, ви просто не знайшли свій жанр, автора, видавництво. Прочитайте цю статтю до кінця, щоб закохатися і пірнути у книжковий світ.
Моя читацька стежка бере початок ще у початковій школі. Тоді, як і більшість моїх однокласників, я читала неймовірні дитячі оповідки Роальда Дала. «Відьми», «Матильда», «Чарлі і шоколадна фабрика» досі залишаються моїми улюбленими історіями. Ще, в ті часи були популярні книжки Сашка Дерманського і Астрід Ліндгрен. Напевно всі знають «Карлсона» і «Чудове чудовисько».
З часом смаки змінювались, але любов до читання завжди була зі мною. Зараз я полюбляю як і класичну літературу, так і пригодницькі романи, детективи, трилери та фентезі. Давайте я познайомлю вас із кожним жанром.
Якщо полюбляєте загадки, дивовижні чари, фантастичних істот, як з мультику, обов’язково беріть в руки книжки Террі Пратчетта. Автор використовуючи натяки, гру слів, гостру сатиру закохує читача в неймовірний Дискосвіт. Роман «Колір магії» перша робота письменника з підциклу про «Ринсвінда». Зараз, у зимовий час, варто братися за цю книгу.
Вас цікавить напруга, вбивства, несподівана розв’язка? Вам просто необхідно звернути увагу на детективи Агати Крісті. Більшість романів авторки розповідають про знаменитого детектива Еркюля Пуаро, який завжди розв’язує незвичайні ситуації. Найкращими роботами, на мою думку є: «Смерть на Нілі», «Чому не Еванс», «Убивства за абеткою». Якщо ви не в захваті від довгих романів, спробуйте прочитати збірку містичних оповідань «Останній сеанс».
Подобається сентиментальна проза, сімейні загадки, любовні лінії та періодичні стрибки? Тоді, безумовно вам варто прочитати хоча б один роман американської письменниці Сари Джіо. Я люблю творчість авторки за детальний, напружений сюжет і неймовірні розв’язки. Раджу до прочитання: «Фіалки в березні», «Бунгало», «Остання камелія», «Ожинова зима».
З антиутопій можу радити: «Колиска для кішки» Курта Воненгута, «Володар Мух» Вільяма Голдінга, «Дорога» Кормака Маккарті, «1984» та «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла, «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері.
З української класики обов’язково прочитайте «Тигролови» Івана Багряного та «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського.
Зараз український книжковий ринок активно розвивається, а саме читання швидко популяризується. Читання серед дорослих і дітей завжди актуальне, тому спробуйте відшукати «свою» книжку.
Софія ГОНЧАРЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”