Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

30.07.2021

Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

Це не секрет, що кожне місто, містечко або селище зіштовхувалось з проблемою безпритульних тварин. Чи не найбільше суперечок про безпритульних собак. Є люди, які їх бояться, наприклад діти, або просто ненавидять. Багато хто пропонує їх вбити. Це, звісно, жорстоко і не правильно. Якщо Україна прагне вступити до Європейського Союзу, то повинна вирішувати проблему гуманним способом.

Нещодавно прочитала допис в Фейсбуці, жінка ділилася своїми думками щодо проблеми безпритульних собак. Вона сказала, що всіх безпритульних собак потрібно знищити. Мене вразило те, що в коментарях було дуже багато однодумців. Проте знищення—це не ВИХІД!

Існують гуманні способи вирішення проблеми. Перш за все, потрібно зрозуміти, що тварини не винні в тому, що опинилися на вулиці. По-друге, тварин можна стерилізувати та зробити їм щеплення від сказу та інших хвороб, які вони можуть передавати людям.

У дитячому садку, у школі діти люблять розповідати, як вони піклуються про тварин своїх домашніх, як допомагають покинутим, забутим. У житті, чомусь, не завжди так. То ж добре було б у школах створювати притулки для бездомних тварин – собак та котиків.

У сільських школах є багато вільних приміщень, туди можна поселяти нужденних, злих і добрих. У кожного учня знайшлося б чим підгодовувати їх, бо вдома часто щось залишається.

Колись у нашій школі учні доглядали, вирощували кроликів. То чому б зараз не допомогти котикам? Це була б справжня любов дітей до тварин і піклування про них.

Також можна влаштувати благодійну акцію, щоб віддати собаку чи кішку в надійні руки за символічну плату 1 чи 2 грн. Наприклад, в нашому селищі кілька років тому назад місцева влада вирішила рішуче викорінити проблему безпритульних собак, і в них це вдалося. Собаки на центральних вулицях не кусаються, не гавкають, всі стерилізовані. Також за власними спостереженнями собак стало набагато менше.

Якщо люди будуть починати робити якісь кроки, щоб безпритульні тварини стали друзями, а не ворогами, то через 5 років ця проблема зникне назавжди.

Вікторія ПІЩАНА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 46

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *