Як вирішувати проблему безпритульних тварин

30.11.2022

Як вирішувати проблему безпритульних тварин

Підрахунок безпритульних і домашніх тварин ведеться лише в деяких містах, але у 2017 році, за даними Washington Post, в Україні налічувалося близько 7,5 мільйона бездомних котів і собак. “Ці статистичні дані приголомшують, – відповіла на це 48-річна Наталія Олексіївна, – враховуючи те, що зараз вони, звичайно ж, набагато вищі”.

Багато людей купують тварин з примхи або дарують їх, не враховуючи зобов’язань на все життя. Собаки та кішки можуть жити до 13-15 років, деякі навіть довше. “Домашні тварини – ваша відповідальність за їхнє життя”, – каже 37-річна Оксана Миколаївна. Я погоджуюся з її думкою, адже цуценята і кошенята можуть бути милими, коли вони маленькі. Але що ви відчуватимете, коли вони втратять свою привабливість і почнуть старіти? Ні для кого не секрет, що літніх тварин беруть останніми, і вони з меншою ймовірністю адаптуються до умов притулку.

Більша частина опитуваних мною осіб радять спершу оцінити свій спосіб життя і визначити, чи варто взагалі влаштовувати тварину до власної оселі. Після цього, бажано подумати про те, якого саме улюбленця ви шукаєте, та вибрати породу, яка найкраще відповідає вашому способу життя.

Багато бродячих тварин – це втрачені домашні тварини, які не належним чином утримувалися вдома або не мали ідентифікаційного номера. “Насамперед, потрібно бути уважним і дбайливим до своїх домашніх улюбленців, і прив’язувати їх на повідець на вулиці”, – радить 17-річний Андрій. Я згодна, адже “самовигул” – це небезпечне явище як для собак, так і для котів. Тварину можуть викрасти, вона може постраждати або просто загубитись і не повернутись додому.

А ось, якщо ви побачите загубленого вихованця, спробуйте знайти його дім, перш ніж віддати його, найчастіше, у вже переповнений притулок. Запитайте про тварину у районі, де ви знайшли її, зверніться за порадою до волонтерів або проскануйте мікрочип у притулку чи у ветеринара тощо.

Ще одною перешкодою на шляху до порятунку безхатьків є їх розмноження. Вирішення — стерилізація — найбільш гуманний та ефективний метод регуляції чисельності безпритульних тварин, визнаний фахівцями та міжнародними організаціями. В Україні програма безплатної стерилізації безпритульних тварин вже діє в Харкові, Чернівцях, Запоріжжі, Києві, Житомирі, Чернігові, Хмельницькому, Черкасах та інших містах.

Кожен із нас може допомогти досягти того дня, коли кожна тварина матиме люблячий постійний дім. Ось невеликий перелік українських зоозахисних ініціатив. У  деяких з них ви можете взяти маленьких та великих друзів, а в інші – зробити грошовий або інший внесок для тваринок.

“UAnimals”, “Кото-Ярмарок”, “Kyiv Animal Rescue Group”, “Happy Paw”, “Хочусобаку” – приклади фондів, організацій, сайтів де ви зможете допомогти тваринам починаючи від грошового внеску, і закінчуючи опікунством над ними.

Якщо ми навчимося ставитися до тварин гуманно і відповідально, то зможемо розв’язати цю глобальну проблему та знайти для безпритульних тварин господарів, домівку, любов та турботу, яку вони всі заслуговують.

 

Анна СОРЖУК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 23

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *