Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

06.08.2022

Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

Наразі багато тварин стають безпритульними через недбалість господарів. Адже люди сприймають тварин лише як іграшку, забаву, а не щось серйозне та відповідальне.

Міжнародний день безпритульних тварин проходить щорічно у другій декаді серпня. В Україні широко поширена саме ця проблема. Та, на жаль, у нас не існує статистики щодо їх кількості. Але й ця проблема має свої шляхи  вирішення. Необхідно, перш за все, встановити причини її виникнення. Звідки ж беруться самотні тварини? Хтось скаже, що цуценята та котенята народжуються на вулиці від безпритульних собак та кішок. Так, але це лише частина відповіді. Дуже часто господарі позбавляються від своїх домашніх улюбленців. Викидають їх на вулиці чи смітники.

Як можна зарадити цій ситуації? Тварину можна брати додому, лише ретельно зваживши всі свої можливості, як фінансові так і фізичні. Це не іграшка, яку можна в будь-який час відкласти у бік чи замінити на іншу. Це жива істота, що потребує крім матеріальних, й інших витрат, зокрема чимало уваги та Вашого часу. Якщо Ви впевнені в тому, що собака чи інша тварина може стати частиною Вашого життя, тоді слід запам’ятати, що головний принцип поводження з нею-відповідальність. Варто розуміти, що коли Ви заводите тварину , то слід приділяти увагу і її розмноженню.  Якщо ж Вашим  улюбленцем є просто чудовий друг, то варто розуміти, що найкращим рішенням для Вас стане його стерилізація. Звісно, можна просто контролювати улюбленця , але це потребує величезних додаткових зусиль з Вашого боку.

Варто розуміти, що проблема безпритульних тварин з’являється лише через безвідповідальність людей. Якби кожен громадянин приділяв більше часу та уваги своєму улюбленцю, то й проблему було вирішити набагато легше. Тому я хочу звернутися до жителів своєї громади з проханням дотримуватися правил утримання домашніх тварин. Регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, проводиться відповідно до вимог Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження». Згідно ст. 16 Закону: «Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування-методами евтанзії». Відповідно до п. 4 ст. 24 Закону: «Для забезпечення вилову та тимчасової  ізоляції собак, котів та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах».

Але ж як врятувати безпритульних тварин? А ще краще завадити їх виникненню? Досвід показує, що притулки для тварин можуть існувати у вигляді благодійних організації, домашніх притулків або ж комунальних підприємств. Але повністю вони зникнуть лише за однієї умови. Але повністю вони зникнуть лише за однієї умови – коли ефективно працюватимуть закони, які захищають тварин від жорстокого поводження.

Марія ЩУЦЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 123

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *