Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

23.10.2021

Як вирішувати проблему безпритульних тварин?

З кожним роком в Україні все більш актуальною є проблема безпритульних тварин. Для успішного вирішення будь-якої проблеми необхідно, перш за все, встановити причини її виникнення. Звідки ж беруться безпритульні тварини?  Відповідь начебто, зрозуміла – цуценята та кошенята народжуються на вулиці від безпритульних собак та кішок. З цим важко не погодитись, проте це лише частина відповіді.

Господарі позбавляються набридлих улюбленців, яких завели, не подумавши як слід. Дитині закортіло мати собаку – пухнастий колобок виріс, потребує уваги, прогулянок, а виявляється, що дитина не готова до цього, а дорослі не мають часу. Добре, якщо люди підійдуть до ситуації відповідально і будуть шукати нових господарів. Але часто тварина опиняється на вулиці.

Як можна зарадити цій ситуації?

Тварину можна брати додому, лише ретельно зваживши свої можливості. Це не іграшка, а жива істота, що потребує матеріальних витрат, зокрема чимало уваги та вашого часу. Особливої уваги заслуговує питання розмноження. Якщо ви власник породистої тварини, що має племінну цінність, це одна справа. Якщо ж вашим улюбленцем є чудовий безпородний друг, то найкращим виходом для вас та для нього стане його стерілізація. Отже, безпритульні тварини не з’ являються із повітря, за їх появою на вулицях завжди стоїть людська легковажність. Тому звертаюся до всіє власників тварин з проханням дотримуватися Правил утримання домашніх улюбленців. Тваринам, яким пощастило менше, потрібно створювати центри для безпритульних тварин, які будуть надавати не лише ветеринарні послуги, а й шанс знайти новий дім.

Дарина ШУПИК,випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 9

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *