Після початку війни у країні значно загострилося питання безпритульних тварин. Багато українців переїхали за кордон, а їхні менше друзі опинилися на вулиці, отже, кількість бродячих тварин збільшилась. Перекладати відповідальність на притулки також не правильно, до того ж, через зниження фінансування, притулки не можуть більше утримувати потрібну кількість тварин. Не забуваймо, що проблема має не лише морально-етичний характер. Безхатні тварини можуть бути небезпечними і для самих людей, переносячи різні захворювання, або, за відсутності їжі, поводитися агресивно.
Спираючись на досвід країн Європи, необхідно визначити чіткі правила заведення домашніх тварин та поводження з ними. Для регулювання виконання ввести обов’язкову паспортизацію та чіпізацію домашніх улюбленців і запровадити систему штрафів за порушення сформованих правил.
Дивлячись в корінь проблеми, можна побачити, що основна причина появи безхатніх тварин – це безвідповідальне ставлення до тварин одних людей та байдужість до ситуації інших. Отже, в першу чергу, потрібно змінити ставлення населення до домашніх улюбленців. Для цього, необхідно запровадити систему обов’язкових лекцій в школах, університетах, робочих офісах про ставлення до тварин. Додати у відкритий доступ якомога більше інформації по даній темі. Обізнаність в проблемі допоможе людям більш відповідально ставитися до своїх дій.
Майже будь-який недолік країни зникне тоді, коли кожен українець зрозуміє необхідність долучення кожного для покращення ситуації. Для кращого усвідомлення до свого життя можна додати деякі маленькі нескладні дії, що не займуть багато часу, але допомагатимуть тваринам і дозволять вам краще зрозуміти масштаби та важливість проблеми безпритульних домашніх тварин. Гуляючи містом, якщо помічаєте безхатню тварину, зателефонуйте до організації вашого міста, яка надає допомогу тваринам у таких ситуаціях, попередньо знайшовши її контакти. Маючи вільний час, завітайте до найближчого притулку, щоб пограти, вигуляти чи погодувати тварин, працівники ніколи не відмовляться від допомоги. Чудово, якщо ви зможете допомогти таким місцям матеріально, не обов’язково фінансово, непотрібна вам ковдра може зігріти зимою чиї-небудь пухнасті лапки.
Основна мета цього тексту — дати зрозуміти кожному, що будь-яку проблему, навіть наймасштабнішу, можна вирішити, якщо кожен зробить свій внесок для загального успіху. Отож, для того, щоб зменшити кількість безхатніх тварин в Україні, маємо зрозуміти, що всі зміни починаються з нас. В цій ситуації малі нескладні дії матимуть вражаючі наслідки.
Допоможемо тваринам разом!
Єлизавета БАРІЛКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”