Майже кожного дня ми бачимо безпритульних тварин і напевно, намагалися хоч раз їм допомогти. Вони опинилися на вулиці через людей, яким колись довірились. За статистикою січня 2020 року, понад 80% вуличних собак колись були домашніми. Але як можна подарувати цим істотам краще життя, не на вулиці, а в оточенні тих, хто буде про них піклуватись?
Ці заходи можна розділити на ті, які за можливості та бажання може зробити будь-хто, та ті, які потребують втручання певних служб та організацій щоб глобально вирішувати проблему. Почнемо з першого варіанту:
- Самостійне прилаштування тварин. Це включає в себе тимчасовий догляд за звірятком, ветеринарне обстеження, проведення гігієнічних процедур та пошук нового дому для собачки або котика. Або ви можете забрати когось собі. Звісно, всіх прилаштувати та забрати додому не вийде, але таким шляхом життя декількох чотирилапих друзів буде щасливішим в оточенні люблячих людей.
- Допомога притулкам. За можливості придбати корм тваринкам або зробити внесок в розвиток організації-дуже важливий крок. Можна забрати тваринку собі або порадити знайомим, що шукають улюбленця взяти його з притулку, адже собаки там не гірші і потребують людини, яка зможе піклуватися про них та дарувати свою любов.
- Годуйте вуличних тварин. Це найпростіше, але якщо є можливість це зробити, то хоч на трішечки ви допоможете собачці або котику. Можна поставити невеличкі тарілочки в місцях, де, можливо, збираються або живуть тварини.
Тепер переходимо до заходів, які дійсно посприяють значному зменшенню кількості безпритульних тварин. Через те що деякі люди замість того, щоб за певних обставин відшукати нову домівку своїм підопічним, можуть полишити їх на вулиці. В багатьох країнах за те, що тварина знаходиться без нагляду, існують штрафи. Також добре працює мережа притулків, які постійно розвиваються та можуть утримувати та прилаштовувати більше тварин.
Основна причина зростання кількості безпритульних тварин — це те, що вони приводять потомство. В деяких випадках новонароджені цуцики або кошенята гинуть, тому що матір не може їх прогодувати, або до цього призводить навколишнє середовище. Існують ветеринарні організації та притулки, де наявні належні умови й ветеринарний лікар. Працівники та волонтери цих служб займаються стерилізацією та не менш важливою вакцинацією, яка запобігає появі хвороб, інфекцій та можливому їх розповсюдженню. Вони ловлять на вулиці тварин, проводять операцію або роблять щеплення, обробляють шви, за потреби певний час наглядають за підопічними, а потім відпускають їх або ж можуть прилаштувати в родину.
Даруйте любов чотирилапим друзям, яким вона потрібна, та навчайте дітей піклуватися про них.
Як казав письменник Брюс Кемерон у своїй книзі «Життя і мета собаки», «для людини пес-вірний друг на десять, п’ятнадцять років. Проте господар для пса-це все його життя».
Анісія ВАКУЛИК, випускниця Школи універсального журналіста