Як вирішити проблему безпритульних тварин?

02.08.2021

Як вирішити проблему безпритульних тварин?

Ми відповідаємо за тих, кого приручили

Антуан де Сент – Екзюпері

Котики, песики – улюбленці багатьох людей світу. У одних живуть лише кіт або лише собака, в інших можуть жити декілька котів, ба навіть є випадки, коли кіт мешкає разом із собакою. Якщо у тварин є хазяїн, то вважай, їм дуже пощастило. Але недостатньо лише його «наявності». Людина, яка бере під опіку маленьку безтурботну тваринку, повинна розуміти усю відповідальність, яку їй потрібно нести.

Мені дуже прикро усвідомлювати й казати, що дуже багатьох тварин вбивають, отруюють або знущаються з них. Частіше за все це відбувається з тими тваринами, які не мають притулку, тобто живуть на вулиці, де знайдуть місце… Я вважаю, що це неприпустимо! Здавалося б, ми живемо в 21 столітті, а наразі існують такі варварські методи.

Я б запропонувала такі вирішення проблеми безпритульних тварин:

  1. Продовжувати створення притулків, в яких будуть проводити медичний огляд тварин, будуть за ними доглядати та піклуватися.
  2. Лікування, стерилізація та вакцинація. Звісно, якщо людина побачить простерилізованого, здорового кота чи собаку, то є вірогідність того, що ця тваринка потрапить у руки доброї людини.
  3. Прилаштування собак. Дуже часто безпритульних тварин, особливо собак, беруть охороняти склад чи якусь територію під новобудову.
  4. Перетримка або постійне проживання у людей, які цілком розуміють свою відповідальність, беручи тваринку до себе.
  5. Зміни в законодавстві України. Я гадаю, що потрібно карати «недохазяїв» відповідно до закону.

Підводячи підсумки, я хочу раз і назавжди нагадати, що безпритульні тварини – це такі ж тварини, які живуть у нас вдома. Їм теж потрібна ласка, турбота та любов. Вони можуть стати не тільки гарними охоронцями,  а ще й вірними та справжніми друзями. Ми живемо у толерантному суспільстві. Тоді ж чому ми проявляємо цю толерантність лише до людей? Інколи тваринки набагато толерантніші, ніж люди – тому варто робити правильні висновки щодо «наших менших»…

Катерина ШЕВЧЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 48

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *