Як обрати майбутню професію?

03.03.2023

Вибір майбутньої професії – це один із найважливіших і найскладніших рішень. У юному віці дуже важко вирішити, чим ти хочеш займатись, а коли ще й інші намагаються навязати свою думку, зробити правильний вибір стає майже неможливо.

Багато абітурієнтів стикаються з нерозумінням батьків. Дорослі можуть вважати, що професія, яку обрала їхня дитина, несерйозна, непотрібна, без можливості «нормально заробляти». Їм хочеться простої і зрозумілої професії, невідоме їх лякає. Не слід за це звинувачувати батьків. Вони хочуть кращого для своїх дітей, просто виражають це в досить невдалій формі. Краще пояснити батькам, що це за професія, разом обговорити її плюси і мінуси, а також розглянути інші варіанти. Важливо уміти прислухатись до порад, але не віддавати вибір професії батькам. Їхні поради можуть бути цінними, проте в першу чергу слухайте себе.

Але що ж робити, якщо все мовчить? До чого прислухатись, щоб почути бажану професію? Є страх обрати не те, помилитися, зіпсувати собі життя, працювати на жахливій роботі усе життя, не впоратись з навчанням. Для того щоб обирати, потрібно знати і розуміти себе. Для початку замисліться, що мені подобається, чим я цікавлюсь. Наступне, що я можу зробити? Можливо я легко вчу іноземні мови, або швидко розв’язую задачі, знаю фізику, хімію або займаюсь спортом. Все це підкаже напрям в якому слід розвиватись.  Я раджу також дізнатись про попит на ринку праці. Задумайтесь, чи буде ця професія актуальна через десять років. Розібратись у собі – неодмінно допоможе в виборі професії. Як обрати потрібну професію? Усі професії потрібні. Найкращий варіант вибрати ту, яка буде до душі. Ця робота і буде максимально корисною. Адже якщо людина щиро любить свою роботу, то і працюватиме набагато краще.

Наостанок, хочу сказати, що неправильний вибір не зруйнує життя.  Ви навчалися чотири роки, отримали нові знання і навички корисні для життя. Не бійтесь помилятись. Ніхто не змушуватиме працювати вас за своєю освітою, в наш час є багато альтернатив, тому без роботи ви не сидітимете. Помиляйтесь, творіть, вчіться новому, працюйте і вдосконалюйтесь. Не дозволяйте іншим зробити вибір за себе.

 

Софія ТУРОВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 18

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *