Вплив кольору

09.03.2023

Вплив кольору

Існує багато факторів, які впливають на вибір людей, колір є одним із них. Це питання є частою темою для обговорень в ЗМІ, бо воно є доволі цікавим. Багато вчених та психологів світу погоджуються з тим, що фарба має значний ефект на людей, особливо в магазинах.

Відправляючись за покупками, люди частіше обирають те, що виглядає свіжим та стиглим. Наприклад, зелені банани вибираються рідше, ніж жовті, тому що їх не можна їсти, а чекати поки вони достигнуть люди не хочуть, бо це займає багато часу. Крім того, люди частіше уникають фруктів та овочів, які мають чорні або коричневі плями, бо вони виглядають неапетитно.

Існує думка, що деякі кольори частіше зустрічаються в різних громадських закладах, де люди проводять майже весь свій вільний час. У кафе швидкого харчування можна помітити більш яскраві та насичені кольори, які спонукають нас до швидкого прийняття рішення і роблять нас веселими, а в дорогих ресторанах переважають більш спокійні та складні кольори, щоб показати всю суть цього місця, заспокоїти та розслабити нас.

Водночас є й інші чинники, не менш важливі при виборі продукту. Купуючи щось, нашу увагу привертає розмір та форма, запах, тому що деякі люди абсолютно не переносять різкі аромати, їм одразу стає погано. Також важливе місце, де було вирощено або зроблено продукт, бо деякі товари з однієї країни кращі, ніж з іншої, наприклад, дехто вважає, що виноград в Італії іноді краще, ніж у Франції. А найголовнішим фактором є ціна, адже не всі люди можуть дозволити собі купувати лише дорогі товари. У світі вважається чим більше ціна, тим якісніше продукт, але це відбувається не завжди. Тому такі люди  намагаються шукати та вибирати хороші продукти, але за меншу ціну або за знижкою.

Підсумувавши, я вважаю, що в багатьох сферах саме кольори визначають наш вибір і саме від них багато чого залежить у нашому житті. Тому багато компаній йдуть на кольорову методику управління людьми та їхніми думками, це не дуже добре та правильно по відношенню до покупців, але вона справді працює.

 

Софія ВЕЛИКОЦЬКА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 10

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *