Волейбол як вид спорту

18.09.2023

Волейбол- це спортивна гра з м’ячем, у якій дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеному сіткою. Кожна  команда складається з шести гравців (не враховуючи запасних), які мають своє місце і призначення.  На майданчику знаходиться насамперед Зв’язуючий (пасуючий). Він являє собою одну з найголовніших складових команди, частіше інших торкається м’яча. Саме пасуючий здебільшого виконує передачу м’яча до нападника для завершального удару. Цей гравець визначає слабкі місця в ворожій обороні й направляє атакуючого на найвигіднішу позицію. Зв’язуючий — мозок та лідер команди; Діагональний- нападник високого зросту та гравець потужної сили. Його головна мета полягає у атаці, бо прийомом зайняті співкомандувачі, зазвичай він набирає найбільшу кількість очок під час гри. Догравальник– гравець, який поєднує в собі майже всі ролі на корті, окрім пасуючого. Він разом із ліберо приймає м’ячі, блокує атаки на лівому фланзі і з нього ж виконує атакуючі удари, або із задньої лінії. Центральний блокуючий- основний блокуючий передньої лінії. Його головною задачею є блокування атак противника вздовж передньої лінії, але окрім блоку він ще може проводити атакуючі удари “першим темпом”, це коли видають швидкі та короткі паси.

Ліберо (від італ. Libero- вільний)- гравець захисту, який знаходиться на задній лініїї. Головним обов’язком ліберо є прийом подач, атак і скидувань зі сторони противника, страхування м’яча під час нападу своєї команди. Не дивлячись на таку велику кількість задач у цього гравця, він має не менше обмежень. Наприклад: ліберо забороняється подавати та грати вище краю сітки. Ліберо- одна з найскладніших позицій на корті, зазвичай люди, які займають це амплуа, мають невисокий зріст.

Волейбол- це єдиний вид спорту, у якому грають саме на результат, а не на час. Наприклад, у тому ж футболі є обмеження з часу, матч триває 90 хвилин і складається з двох таймів( можуть бути штрафні та пенальті), а у волейболі інакше. Одна партія триватиме до того моменту, поки рахунок команд не буде різнитись на 2 очки і так можливо з кожною з партій( усього їх може бути або 3,або 5 ,усе залежить від рахунку, якщо 3:0, 3:1 або 3:2), обмежень з часу немає. Найдовший матч з волейболу тривав 75 годин 30 хвилин!

Головною метою гравців є не дати м’ячу доторкнутися підлоги, бо тоді очко зарахують іншій команді. Щоб досконально впоратися з цією задачею, потрібні гарні зіграність, порозуміння та єдність у команді.

Враховуючи усе вищесказане, яке ваше ставлення до цього виду спорту? Чи розглядали ви цю гру як хобі?

 

Альона КУЗНІЧЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 19

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *