Вивчення мов розширює горизонти

19.09.2023

Безумовно, вивчення мов розширює горизонти – це дійсно так. По-перше (це головне), воно буквально дає змогу розмовляти і розуміти більше людей, дозволяє подорожувати по тим країнам, яких мови ви знаєте. По-друге, вивчення мов розвиває пам’ять і розум.

Проте, головним чином, важливо знати англійську. Чому? Тому що ця мова надає певну привілегію. Ця мова фактично є міжнародною і знають її 1,3 млрд. людей, тому в який би ви куточок світу не поїхали, майже всюди англійську розуміють. Ви можете сказати – гаразд, але я не збираюся подорожувати і розмовляти з іноземцями, а я відповім – англійська мова важлива і в Україні.

Далеко ходити не треба. Ось, наприклад, зі знанням її охочіше приймають на роботу, а ще можна дивитися фільми в оригіналі. Якщо ви науковець – то вам треба знати англійську мову взагалі точно, тому що цією мовою пишуть найбільшу кількість наукових статей (і не тільки наукових – ви взагалі зможете читати більше якісної і корисної інформації), а також міжнародні конференції проводяться англійсько. І взагалі, якщо науковець хоче поділитися результатами своїх досліджень з іноземними вченими, написавши тези чи наукову статтю, вона повинна бути написана англійською. Можна звісно застосувати різні перекладачі, проте це буде часомісткішим процесом і як би добре програма не перекладала, все ж певна частка результату буде не коректною. Зовсім інша справа, якщо ви власноруч напишете статтю вже англійською.

Можна ще багато навести прикладів універсальності англійської мови. Можу навіть розповісти про власний досвід. Коли я виступав з доповіддю на міжнародній конференції, чекаючи своєї черги, я слухав інших учасників. Там були крім українців і поляки і один представник з Литви. Звісно більша їх частина (тільки українці) доповідала українською, проте іноземці доповідали англійською. Взагалі, міжнародна конференція – це подія, на якій вчені з різних країн збираються разом і діляться між собою своїми дослідженнями і знаннями, тому важливо, щоб усі члени конференції розуміли про що йдеться. Тому, в ідеалі всі члени конференції повинні знати англійську мову, чи ту, яка ще допускається на заході.

На останок скажу, що раніше до вивчення іноземної мови я ставився не відповідально і халатно, не розуміючи і не усвідомлюючи її важливість. Зараз же навпаки, я вже досить добре знаю польську мову і планую зайнятися поглибленішим вивченням англійської, що раджу і всім, хто прочитає цю статтю.

 

Євген ЛАПІН, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 6

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *