Вивчення мов розширює горизонти

17.03.2023

Вивчення мов розширює горизонти

Знання мови дозволяє подорожувати, заробляти гроші, спілкуватися з людьми інших країн, відкриває двері новим перспективам. З власного досвіду я переконалася, що англійська мова потрібна в житті. У травні 2022 року я поїхала зі своєю спортивною командою Taekwon-do ITF (“MUKIDO” club) в Прагу на змагання. Багато з моїх друзів не змогли купити щось в магазині. Чому? Через незнання мови.

Я вдячна собі, що вчу англійську ще з дитячого садка, тому змогла вільно поспілкуватися з продавцем, придбати товар. Це класно, коли розумієш людину з іншої країни. Була така ситуація, ми пішли в McDonald’s у Празі зі своїми друзями, я замовила їжу на касі самообслуговування, але мені не видало чек, до того ж зняло гроші… Мій мозок у той момент згадав усі вивчені англійські слова, тому що треба було якось пояснити консультанту в чому справа, а я була розгублена. Додатковою проблемою було те, що працівник погано знав англійську, але я знайшла вихід. Допомогли мої раніше здобуті знання польської мови, яку вчила з п’ятого по дев’ятий клас. В Чехії багато людей нею розмовляють. Тому можна зробити висновок, знання декількох мов не завадить. Також іноземна мова дарує нових друзів. Круто мати знайомих, які живуть в іншій країні. Я здобула безцінний досвід за кордоном, який обов’язково знадобиться.

Мені подобається вчити не тільки англійську, а й інші мови. Наразі я вчу французьку. Вона нелегка, але дуже цікава. Хотіла б ще вивчити німецьку. Знання багатьох мов допоможе у майбутньому. Я прагну стати журналістом, який зможе їздити на різні заходи за кордон, спілкуватися з людьми інших країн. Дуже круто, коли в Україну приїжджає людина зовсім з іншого континенту, але вона знає українську мову. У мене одразу до неї особливе ставлення. Людям з інших країн теж приємно, коли туристи розмовляють їхньою мовою. Це заслуговує на повагу.

Багато людей мені говорять: “Сьогодні у всіх є смартфони з перекладачами. Навіщо тоді вчити мову?”. Моя відповідь така:” Коли у вас людина з іншої країни щось запитає, ви ж не будете діставати телефон і просити ще раз повторити речення для перекладача. Це може поставити людину в незручне положення.” Я вважаю, вчити мови потрібно, це робить з вас людину. Недарма Йоганн Вольфганг фон Ґете сказав:” Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина.”

Ніколи не пізно почати вчити мову. Зараз в інтернеті є безліч безкоштовних відеоуроків, додатків, з якими буде легко починати. Головне- мати бажання. Кожна вивчена вами мова- це як додатковий ключ до вашої цілі.

 

Анастасія ЗАХАРЕВИЧ, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 8

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *