Вивчення мов розширює горизонти

13.08.2022

Вивчення мов розширює горизонти

У сучасному світі дуже важливо знати, окрім своєї рідної, інші мови. Ці знання допоможуть не лише гарно розвинути пам’ять і дізнатися багато нового, а ще й збільшити можливості в усіх сферах життя.

Так, наприклад, знання іноземної мови, зокрема англійської, може підвищити шанси на ринку праці. Зараз кожен кваліфікований спеціаліст має знати мову, як мінімум, на розмовному рівні. Отож, завдяки цим знанням, можна буде знайти престижну та високооплачувану роботу.

Хоч раз у житті майже кожній людині доведеться побувати за кордоном, хоча б заради цього варто вивчати мови. Знання мови дозволить відчувати себе впевненіше серед місцевого населення. Так можна без проблем у людей запитати дорогу, якщо загубилися, чи просто попросити підказати, де знаходиться те чи інше місце, або дізнатися необхідну інформацію. Знання іноземних мов — це  можливість подорожувати по світу як цивілізована людина.

Знаючи мову, можна розширити своє коло спілкування. У наш час чи не у кожного є Інтернет і можливість спілкуватися онлайн. То чому б не спілкуватися з іноземцями? Підтримуючи такі відносини, ми можемо дізнатися щось нове про інші країни та їхні традиції, а також завести нових цікавих друзів.

Володіючи мовами можна дозволити собі дивитися фільми, читати книги та слухати музику в оригіналі. Коли ми дивимося дубльовані фільми, чи читаємо книги в перекладі, чи слухаємо пісні, не розуміючи, про що у них співається, то стільки всього втрачаємо! Для цього теж непогано було б вивчати різні мови.

Врешті-решт, вивчення іноземних мов тренує пам’ять. Лише завдяки вивченню нових слів та речень іноземною мовою можна добряче поліпшити здатність запам’ятовувати більше. Вченими було доведено, що вивчення іноземних мов збільшує об’єм мозку. До того ж, люди, які знають дві або більше мов, мають у середньому п’ятирічну відстрочку від синдрому Альцгеймера. Окрім цього, було проведено багато різноманітних досліджень, які показали, що знавці кількох мов здатні легше перемикатися між завданнями, або ж і взагалі паралельно вирішувати у думках одразу декілька завдань.

Отож, можна переконатися, що знання мов розширює горизонти і можливості, і нам просто необхідно вивчати їх. Адже ніколи не знаєш, які знання можуть знадобитися завтра, а одна іноземна мова або й декілька ніколи не завадять у кар’єрі чи особистому житті.

Юлія ШИШКАНОВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 31

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *