Вивчення мов розширює горизонти

06.08.2022

Вивчення мов розширює горизонти

Мова – це не тільки набір букв і слів. З її  допомогою ми спілкуємося між собою, розуміємо один одного, ділимося і розповідаємо щось. Без неї людина-не людина.

От уявіть собі, що ми не можемо розмовляти, що б  тоді було? Всі б щось показували, розмахували руками, але ніхто нікого так і не зрозумів би. Панував би хаос, паніка і непорозуміння. Це був би жах! Хіба ні?

Та ми маємо мову, тому легко можемо порозумітися, висловити свої думки і почуття, сказати, що нам болить і тривожить. Але і тут не все так просто. Майже кожна країна має свою мову, яку люди інших національностей не розуміють. Так, є деякі народи, які можуть зрозуміти про що говорить їхній сусід, адже мають спільне коріння і слова чи загалом мови схожі між собою. Наприклад- українці, ми розуміємо і росіян, і білорусів, і  частково словаків, поляків, чехів. Адже всі ці нації мають слов’янське коріння.

Але час іде, суспільство розвивається. Маючи можливість подорожувати, відвідувати інші країни і, навіть, залишатися у них жити чи працювати, люди не зупиняються на знанні тільки своєї мови. Вони вивчають різні, для того щоб не відчувати якихось обмежень.   Недарма кажуть “мова розширює горизонти”. Знаючи різні мови, ми відчуваємо себе вільно, отримуємо  нові можливості, а головне розвиваємося.

Я знаю дівчинку, яка за десять років змогла вивчити дванадцять мов і тепер, у свої двадцять, вільно подорожує по світу, без обмежень, і не думає зупинятися, вчить все більше і більше мов. Так, це важко, але воно того вартує.

Тому, вивчайте різні мови, різних народів і почувайтеся по-справжньому вільно не тільки в своїй країні.

 

Іванка ФОРОС, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 16

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *