Відеогра, що змінила світ

17.09.2021

Відеогра, що змінила світ

Для багатьох відеоігрова індустрія є чимось дуже віддаленим і незрозумілим. І коли, наприклад, чиїсь діти чи хтось інший пропонують пограти в якусь гру, люди відповідають в дусі: «Ой, я не по таким речам». Але є одна гра, в яку якщо не грав, то хоча б чув про неї майже кожний. І це не пригоди вусатого водопровідника на порятунок принцеси, ні. Це світовий феномен, що став відомим не тільки в ігровій індустрії, але і по всьому світу. І ви знаєте цю гру, і, напевно вважаєте її дитячою, але це не так. Ця гра – Minecraft.

Історія розпочинається у 2009 році, коли нікому невідомий шведський гейм-дизайнер Маркус Перссон, пропрацювавши в декількох кампаніях та розробивши декілька відеоігор разом зі своїми друзями або самостійно, дізнався про гру “Infiniminer”. Вона мала в собі те, що Маркус дуже хотів реалізувати. Випадкова генерація світу, можливість будувати та добувати ресурси – саме ці аспекти викликали у нього захоплення грою. Але хтось зміг знайти вихідний код гри та опублікувати його на GitHub. Із-за цього з’явилась багато її клонів, однієї з яких був прототип від Нотча (нікнейм Маркуса Перссона) “Cave Game”. Творець на цьому вирішив не зупинятися і кожен день додавав у свій прототип нові фішки. Пізніше він вирішив зробити її публічною, але назву змінив на “Minecraft”. Люди були у захваті, майже кожен день гра оновлялася, а Маркус за цей час встиг отримати репутацію та заснувати свою компанію “Mojang”. Розвиток гри був дуже швидким і вже в 2011 році на виставці, присвяченій грі, – “MineCon” Нотч випустив релізну версію гри 1.0.0 з фінальним босом та кінцем гри. За 10 років з того моменту гра встигла отримати 17 великих оновлень, сотні мільйонів фанатів та проданих копій, з’явитися на усіх актуальних пристроях. І хоча Маркус продав свою студію разом з правами на гру фінансовому гіганту “Microsoft” у 2014 році, вона все одно підтримується до сьогоднішнього дня.

Minecraft зробила революцію в ігровій індустрії. Факт того, що якийсь дядько один зробив гру, будучи зараз однією з найвідоміших в усьому світі, була приголомшливою. Із-за цього інді-ігри (ігри, зроблені однією людиною або невеличкою групою при маленькому бюджеті) отримали популярність, і вже пізніше свою актуальність отримали такі ігри як Undertale, Five Nights At Freddy’s, Friday Night Funkin’ та інші.

Майнкрафт – дуже різностороння гра, в ній кожен може знайти щось собі до душі. Архітектор зможе збудувати чудову будівлю, художник – чудову картину. Музикант може заграти щось на нотних блоках, механік зробить якийсь механізм на червоному камені, а програміст зможе сам змінити гру і додати щось нове, створивши для неї модифікації. Є версія для навчання в школі, яку використовують деякі держави. Діти чи підлітки можуть «повиживати» у відповідному режимі гри самі або з друзями. На цій грі навіть можна заробляти гроші, створюючи контент для ігрового магазину або будуючи свої будівлі на замовлення. У цю гру може грати кожний, дорослий чи дитина, і отримувати від цього задоволення. Адже можна сказати, що ця гра – віртуальний конструктор зі своїми фішками.

Ще до повного релізу Майнкрафт вже починала набирати популярність в Інтернеті. І навіть зараз вона популярна. Я, чесно кажучи, здивований такою витримкою гри в трендах, де в один день щось з’являється, а вже завтра – щезає. Але це і дало погану репутацію грі, особливо в країнах СНГ. Кожен день на YouTube з’являються безліч низькоякісних дитячих відео з Майнкрафту, які потрапляють на вкладку трендів. В наслідок цього цю гру вважають дитячою і несерйозною що дорослі, що підлітки. Але це не так, на тому ж YouTube окрім цього є і цікаві відео з цієї гри, де розповідаються факти про неї, подробиці оновлень, історії різних людей, навіть серверів. Наприклад, 2B2T – сервер без будь-яких правил, повний хаосу, має за собою багатолітню історію з суперечками, війнами, культурною спадщиною. Це фактично ціла вільна держава. Я вже не кажу, що на тому ж міжнародному YouTube контент адекватніший, ніж на російському.

На мою думку, Minecraft – революційна гра. Вона змогла довести, що одному можна зробити щось водночас просте та неймовірне, що ігри можуть давати багато можливостей гравцю. І ця відеогра обов’язково закріпиться в історії.

Артем БІЛЯКОВ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

 

переглядів: 50

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *