Важливість правильного вибору домашньої тваринки

13.04.2023

Всім, мабуть, хотілося хоча б раз в житті мати хатню тваринку. Однак люди далеко не завжди розуміють, як утримувати, чим годувати і як доглядати за тваринами, не усвідомлюють те, що взяли вельми специфічних вихованців, і не тямлять, як правильно з ними поводитися. В результаті через якийсь час багато хто усвідомлює, що переоцінив свої можливості і не знає, куди прилаштувати вихованця, який став обтяжувати…

Щоб не було проблем, потрібно враховувати кілька важливих факторів.

Не намагайтеся приручити диких тварин

Інколи хочеться чогось екзотичного, не звичного, однак без професійних навичок буде важко утримувати таку тварину. Вони звикли до дикого способу життя, і коли потрапляють до квартири людини, яка не знає, як з ними поводитись, то у обох виникає стрес.

Навіщо вам потрібен улюбленець?

Перш ніж заводити тварину, треба визначити мету, з якою ви її заводите. Комусь потрібен собака для душі, комусь — для охорони. Одні заводять котів для вилову мишей, інші — для заспокоєння.

Особливу увагу треба приділяти породі тієї чи іншої тварини, адже у всіх різні розміри та потреби.

Чи хочуть члени вашої сім’ї хатню тварину?

Якщо хтось із членів родини не бажає заводити тварину, краще відмовитись від цієї ідеї, інакше почнуться сімейні конфлікти. Тварини дуже гостро відчувають неприязнь й нелюбов до себе, тому буде платити ти же: агресивністю й бажанням нашкодити.

Чи є належні умови для утримання?

Дуже важливо мати сприятливі умови для утримання тварини. Наприклад, німецький дог, що сягає в довжину понад метр, вимагає багато простору, який не всі можуть надати. Чихуахуа буде некомфортно у великому будинку, тому доведеться носити її на руках або в кишені, а це не зручно як собаці, так і людині. Потрібно враховувати час для вигулу, адже деяким породам необхідно бігати й мати фізичне навантаження. Якщо ця умова не виконується, то собака починає страждати, вити, всіляко шкодити від безвиході.

Також важливо пам’ятати про відвідування ветеринара, іграшки, глистогінні та протикліщові препарати, корм і смаколики. На це все треба мати фінанси.

Ще важливим є наявність шерсті, яка буде всюди: в їжі, на одязі, в ліжку і тд. Особливо важко буде членам родини, у яких є схильність до алергії, тому при виборі тваринки слід враховувати стан здоров’я та фізичні можливості всіх членів сім’ї .

 

Владислава ПАУК, випускниця Школи універсального журналіста

 

 

 

переглядів: 26

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *