Українські міста, які варто відвідати

09.04.2021

Україна – мальовнича й красива країна. Тут прекрасні гори, моря, архітектура та цікаві традиції. У цьому райському куточку є багато цікавих та гарних місць. Вони є незвичайними, різноманітними та яскравими. Мандрівка в ці міста не буде дорого коштувати, але подарує багато задоволення та нового досвіду. У період карантину, на мою думку, це особливо актуально.

Ось декілька туристичних міст, які зачарують вас своєю красою:

1. Бакота
Це мальовниче село Кам’янець-Подільського району. Проте його неможливо знайти ні на жодній сучасній карті. Під час будівництва Дністровського гідровузла село спеціально затопили. Зараз із Білої гори відкривається неймовірний краєвид на могутній Дністер. Також поблизу річки знаходиться старовинний монастир.

2. Рожеве озеро

Лемурійське або ж Рожеве озеро знаходиться в селі Григорівка, Херсонської області. На березі Сивашу впала радянська бомба й під час робіт рятувальники поглибили прірву та зачепили водоносні горизонти. Згодом воронка наповнилася водою, яка була солоніша за ту, що у Сиваші. Зараз тут видобувають рожеву сіль, яку можна придбати прямо на місці чи набрати самому.

3. Львів
Це чарівне місто зі своєю історією, звичаями, традиціями. Тут величезна кількість архітектурних пам’яток: Оперний театр, Вірменський собор, Палац Корнятка, Площа Ринок, міська ратуша тощо. Львів щороку захоплює своєю красою безліч туристів як з України, так і з інших країн.

4. Кам’янець-Подільський
Одне із найстаровинніших міст України. Тут досі панує атмосфера середньовіччя, а вулиці доносять легенди та перекази тих часів. У Кам’янці-Подільському нараховується близько ста пам’яток історії. Тому це чудове місце, щоб вивчити їх.

5. Яремче
Яремче – це серце Карпат. Тут розташовані водоспади, скелі Довбуша та колоритний сувенірний ринок. Місто популярне як взимку, так і влітку. Розташовується воно в Івано-Франківській області на березі річки Прут. Чудова природа і гарні краєвиди точно не залишать байдужими туристів.

6. Чернівці
Це місто відоме своїм університетом і вулицею О. Кобилянської. Із цікавинок також будинок-корабель та музично-драматичний театр. Завдяки своїй архітектурі Чернівці в народі прозвали маленькою Австрією. Якщо приїхати сюди взимку, можна встигнути і на “Маланку-фест”, що гарно відображає традиції Західної України.

7. Одеса
Чудернацький колорит, смачна їжа, тепле море та красива архітектура – це те, чим зачаровує кожного туриста Одеса. Тут хороші пляжі й цікава культура. Це місто має також багато пам’яток історії. Серед найпопулярніших: театр опери та балету, пам’ятник Дюка де Рішельє, Воронцовський палац.

8. Острог
Невеличке містечко розташовується на Рівненщині. І ви, мабуть, чули про нього не раз. Воно відоме своєю академією. До речі, це перший вищий навчальний заклад східної Європи. Тут є безліч музеїв, монастирів, бібліотек та навіть замок.

9. Хотин
Це місто ми знаємо з різних історичних подій і битв. Справді, стіни Хотинської фортеці запам’ятали багато війн. Споруджена вона була у 11 ст. Володимиром Великим. І навіть зараз фортеця дуже добре збереглася.

10. Луцьк
Усі ми знаємо замок Любарта, що знаходиться саме в Луцьку. Проте в місті також є величезна кількість музеїв: дзвонів, книги та навіть музей-аптека. Тут знаходиться безліч різноманітних старовинних споруд: вежі, церкви, оригінальні будинки.

Уляна МЕЛЬНИК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 108

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *