Україна – країна-курорт

24.05.2023

Турція, Мальдіви, Дубаї, Балі і багато інших країн та островів світу, зачаровують людей чистими з голубінню морями, теплими пляжами, п’ятизірковими готелями та архітектурою.

Та чи справді нам, українцям, потрібно витрачати шалені кошти, долати стільки тисяч кілометрів задля того, щоб поплавати, позасмагати, помилуватися місцевою архітектурою зовсім чужої для нас країни? Навіщо кудись їхати, якщо наша Україна повністю вами не досліджена! Я впевнена, що більша частина українців, не відвідавши  Бердянська чи Затоки, рушають до Єгипту. Не з’їхавши на лижах з гори у Карпатах  і не зігрівшись гарячим чаєм у Буковелі, прямують до Франції чи Норвегії.

Одного разу я почула як  жінка розповідала іншій, як вона гарно відпочила в одній із теплих країн. Мовляв, засмагла на весь рік. Така чиста вода, лежаки під пальмами, красиві закордонні парки, привабливі магазини, закупили усім багато сувенірів, словом відпочила на славу. Хтось скаже, що я їй позаздрила. Ні. Можна сказати навпаки, обурилась, адже багато таких людей як ця пані виставляють на перший план відпочинку чужу країну, забувши свою. Це все виходить якось неправильно.

Давайте разом відкриємо карту України, і у кожному її куточку ми знайдемо красу. Західна частина сповнена краси Карпат, лісів, лижних курортів. Дуже хочеться там побувати літньої пори, коли все зелене, пахнуть ліси, течуть струмки й розтає крига на гірських річках. А взимку нас зустріне Буковель, навіть не буду його характеризувати, адже кожен українець знає його красу. Східна та південна Україна – це наші моря, пляжі, порти, влітку туди приїжджає багато туристів, і міста там дуже красиві. Також на сході багато корисних копалин і підземних руд. На півночі в нас помірний клімат і родюча земля, люди зі східної і південної частин вирушають до нас на закупівлю й обмін овочів, (адже там на відміну від нас спекотно і багаті врожаї баштанів), й тут розвинений аграрний бізнес, поля засіяні різними культурами.

Кожен з нас хоче жити у багатій державі, яка на перших місцях у Європі. Давайте разом робити для цього все, свій внесок, у кожного він буде різний, але мета одна. А не переїжджати за кордон до іншої країни, туди, де ви нікого не знаєте, вона для вас чужа.

Але, на жаль, зараз ми можемо відкрити тільки мапу тривог, і деякі місця відпочинку, які я перераховувала, наразі заміновані або вщент зруйновані. Але скоро прийде той момент, коли ми все забудемо як страшний сон, і зробимо український тур відпочинку. Й наша Україна прославиться, і ми їй у цьому допоможемо.

Поліна КУЛЄШ, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 26

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *