Twenty one pilots та їхня історія

29.11.2022

Twenty one pilots та їхня історія

За 13 років свого існування американський дует Twenty one pilots заробив всього 30 різноманітних нагород та 96 номінацій, з них 7 нагород та 21 номінація Billboard music awards. Музичному стилю «Пілотів», що існують з 2009 року по сьогодні, досі нема аналогу. Тож сьогодні я пропоную подивитися на історію цього дуету з самого початку.

Twenty one pilots в 2009 році в місті Колумбус створили троє друзів, Тайлер Джозеф, Нік Томас та Кріс Саліх. Назва гурту походить з книги Артура Міллера «Всі мої сини», яка розповідає, як через поставку на фронт дефектних деталей загинув 21 пілот. Їхній дебютний альбом носив назву самого гурту – «Twenty one pilots». Він опинився на 139 місці у Billboard 200 та розійшовся тиражем 115 000 копій. В 2011 році Нік та Кріс залишають гурт через завантажений графік, але на їх місце приходить барабанщик Джош Дан. У такому складі Twenty one pilots існують до сих пір.

У 2011 році вже з Джошем група випускає альбом Regional at Best. Завдяки цьому альбому гурт помітили різні компанії, але самі «Пілоти» підписали контракт з Atlantic Records та лейблом Fueled by Ramen. Вже на студії Fueled by Ramen вони випускають Vessel, котрий досягнув 58 місця на Billboard 200 та 10 місце на Alternative Album Charts. В 2014 році гурт потрапив у мейнстрім і відправились на найбільш відомі фестивалі.

У 2015 виходить альбом «Blurryface», котрий став найвідомішим з усіх, попавши на перше місце Billboard 200, а пісня «Stressed out» по сьогодні найвідоміша у «Пілотів». Також за неї вони получили Греммі, а на врученні вийшли на сцену в нижній білизні. Тайлер пояснив, що коли вони з Джошем дивилися церемонію Греммі вони помітили, що були в нижній білизні та домовилися, що якщо вони попадуть на церемонію, то мають вийти на сцену в такому вигляді.

У 2018 гурт випускає альбом «Trench», у якому вперше з’являється те, що потім стане основною фішкою – сюжет, пов’язаний з «Blurryface». Якщо в 2015 році в альбомі піднімалась тема невпевненості в собі через істоту Blurryface (розмите лице), то в «Trench» тема змін та боротьби з негативом показана через сюжет. У центрі історії — місто Дема, у якому правлять 9 єпископів, чиї імена зашифровані в минулому альбомі. Кожен з цих єпископів являє собою якусь проблему, чи то страх бути кинутим, чи то страх змін. Єпископам протистоїть група людей під назвою Bandito. Головна ціль Bandito – втеча з Деми. Це уособлює зміни, через які проходить кожна людина.

У 2021 виходить «Scaled and Icy». Цей альбом був написаний під час карантину, тому ввібрав в себе багато проблем ізоляції. Сама назва може бути як Scaled and Icy (Лускатий та льодяний) так і Scaled back and Isolated (Зменшений та ізольований). Музика в цьому альбомі стала значно веселішою та навіть танцювальною, але теми пісень лишилися важкими та похмурими. Сюжетно «Scaled and Icy» продовжує історію «Trench», але вже після втечі Bandito з Деми. В основі альбому лежить вплив пропаганди на життя.

Окрім усього вищеописаного в піснях Twenty one pilots часто піднімаються проблеми самогубства, проте вони не просто пишуть про це, вони відмовляють людей від цього, іноді прямо, як в пісні «Truce», де в приспіві співається «Залишись живим для мене», а іноді натяками, наприклад в пісні «Ride» – де цілий куплет посвячений фразі «я б помер за тебе», але насправді «не вмирати заради когось, а жити заради нього».

 

Данііл МАРКО, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 21

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *