Тварини – наші маленькі друзі

13.04.2023

Маленькі, безпритульні, голодні – таких ми бачимо тварин, які живуть на вулицях наших міст та населених пунктів. Їх є дуже багато і їхня кількість постійно збільшується. 

Є люди, які підгодовують цих тварин або навіть забирають до себе. Але зазвичай забирають маленьких, яких ще можна привчити до домашнього життя, дорослі ж тварини залишаються на вулиці, самі шукають собі їжу та все, що їм потрібно.

Буває, коли тварини шукають собі їжу, вони можуть з’їсти обгортку від ковбаси або запхати голову в бляшанку, щоб з’їсти те, що там залишилось. У цьому випадку тваринки калічаться та погіршують своє здоров’я. Тому потрібно почати сортувати сміття, для того, щоб собаки та коти не зашкодили собі. Краще купити в магазині найдешевшу ковбасу та пригостити нею маленьких друзів. Якщо ви купили собі якусь булку і не можете її з’їсти, не потрібно викидати її у смітник, ліпше віддати цей кусок булки безхатній собаці, яка точно знаходиться недалеко від вас.

Для чого ж я казала про годування та спасіння тварин від неусвідомленої шкоди собі? А для того, щоб потім у притулках було легше доглядати за цими тваринами. Але ж у більшості маленьких міст немає притулків для тварин! Так, але все починається з маленького, тому годування безхатніх тварин теж є допомогою для них.

Найбільша та найочевидніша проблема цих тварин — це те, що у них немає оселі та тих, хто доглядав би за ними. Вирішенням цієї проблеми є притулки для тварин. Але, як я вже казала, у більшості містечок немає цих притулків.

У багатьох селах України цих тварин спеціально труять та вбивають, замість того щоб допомогти цим бідолахам.

Кількість безпритульних тварин постійно збільшується, не тільке природньо, а й тому що існують люди які не розуміють, що тваринки – це теж живі створіння, які також мають право на любов та бережливе ставлення до них. Знаходяться люди, які сприймають тварин як звичайну іграшку, купляють або беруть з вулиці маленьку тваринку, а потім, після того як тваринка виросла, в кращому випадку віддають її у хороші руки або викидають на двір, де тварина, яка звикла жити у домі, дуже важко пристосовується до життя на вулиці, інколи тварини просто страждають та помирають в муках.

Тому потрібно почати будувати та організовувати притулки для безпритульних тварин, знаходити волонтерів для них. Жителі міст можуть самі купувати для маленьких друзів корми, іграшки тощо та приносити у притулки.

Отже, що потрібно для того щоб вирішити проблему безпритульних тварин? Перше – почати підгодовувати тварин та сортувати сміття, щоб тварини не зашкодили свому здоров’ю. Друге – пояснити людям, які знущаються над тваринами, що звірятам потрібно допомагати, а не знущатись над ними. І третє – почати будувати та організувати притулки для тварин.

Авжеж, не всі міста задумуються про цих милих створінь, не всі готові допомагати їм. Але якщо більшість людей буде говорити про потрібність будинків для тварин, та допомогу їм, може щось таки і вийде зробити та донести владі, що тварини потребують права на оселю, любов та захист.

Олександра ПАВЛЮХ, випускниця Школи універсального журналіста

 

переглядів: 29

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *