Цікаві новорічні традиції інших країн

06.04.2023

Сенс Нового року не в тому, щоб отримати

 ще один рік, а в тому, щоб знайти нову душу.

Гілберт Кіт Честерон

 

У суспільстві існує така фраза як: «Новий рік творить дива». Але я розумію цю цитату так: «У Новий рік усі люди стають трохи добрішими, аніж звикли бути, та готові робити речі, які не звикли робити». Саме так я пояснюю те, що усі дива в свято Нового року створюють саме люди. Одним із таких див є новорічні традиції, про які і йтиме мова у статті. У кожній сім’ї вони індивідуальні, але схожі між співвітчизниками. Якщо взяти дві сім’ї з країн, розташованих на різних кінцях світу, відмінності буде яскраво видно. Отож, тут я зібрала кілька цікавих новорічних традицій різних країн, про які варто почитати.

В’єтнам

Люди у цій країні мають досить цікаву традицію, яка є невід’ємною частиною їх новорічного святкування: купувати живого коропа і відпускати його у водойму. Згідно з давнім повір’ям, у кожному будинку живе Бог, який у Новий рік вирушає на небеса, аби розказати як провів рік кожен з членів сім’ї. Цей Бог плаває на спині коропа, саме тому цю рибу купують і відпускають у річку або ставок.

Естонія

У цій країні прийнято зустрічати Новий рік прямо у сауні. Жителі вважають, що так вони приходять у наступний рік чистими та здоровими. А ось місцевим Санта Клаусом виступає сажотрус, який має принести щастя в дім людей.

Куба

Кубинці перед Новим роком наповнюють свої келихи чистою водою та вихлюпують її через відчинені вікна на вулицю під бій курантів. Ця дія символізує те, що старий рік щасливо закінчився і люди бажають кожному, щоб і прийдешній рік був таким ж ясним, чистим та щасливим, як вода. Також годинник на Кубі б’є лише 11 разів. Адже 12-ий удар припадає на Новий рік і годиннику дають відпочити та спокійно зустріти свято разом з усіма.

Японія

Жителі Японії вважають Новий рік найбільшим святом, тому урочисто святкують його кілька днів. Вони прикрашають вхідні двері та вікна сосновими та бамбуковими гілками й соломою, щоб відігнати злих духів. Японці вважають настання Нового року порою самовдосконалення. Опівночі починає бити дзвін, який всього пробиває 108 ударів. За повір’ям жителів, кожен удар має вбити одну з людських вад. Вважається, що їх є шість основних вад: жадібність, злість, дурість, легковажність, нерішучість, заздрість. Але кожна з перелічених вад має свої відтінки і всього їх стільки ж, скільки ударів дзвону. Усіх 108 вад і потрібно позбутись у прийдешньому році.

Отож, різних цікавих та місцями дивних традицій у різних країнах світу існує безліч і читати про них досить цікаво. Вивчення традицій може також допомогти зрозуміти цінності людей, які проживають в тій чи іншій країні.

 

Єлизавета ГОРБАТЮК, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 24

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *