«Треба формувати в собі журналіста якомога раніше»

30.03.2017

«Треба формувати в собі журналіста якомога раніше»

Днями мені випала нагода відвідати підготовчі курси “Школа універсального журналіста” на базі Національного університету “Острозька академія”. Хочу поділитись враженнями про побачене і почуте.
Учнями «Школи універсального журналіста» стали учні 9-11 класів.

Школа універсального журналіста запрошує на навчання учнів 9-11 класів з усієї України

Цього року майбутні журналісти приїздили з усіх куточків України: від Чернівців на заході України – до міста Щастя Луганської області на сході. Лекції для учасників курсів проводив особисто викладач кафедри журналістики та засновник ШУЖ Віталій Голубєв. Окрім цього була організована екстремальна екскурсія підземеллям академії для глибшого занурення в її історію. Тут майбутні студенти відчули себе кимось на кшталт мисливців за скарбами. В результаті всі були наповнені позитивними емоціями та поповнили свої фото та відеографії.

Перший день видався насиченим цікавими знайомствами, походами та відкриттями. Усім присутнім запам`яталася зустріч із деканом гуманітарного факультету Дмитром Шевчуком. Бажаючі могли задати свої запитання із приводу умов вступу, а також творчих конкурсів в різних ВНЗ України. Учні дізналися про всі риси необхідні для успіху в цій галузі, Віталій Голубєв зазначив: «Журналістика – це активна життєва позиція та вміння володіти словом. Власна думка, творчість, яка підпорядковується певним законам ». Викладач дав багато цікавих порад та навів приклади із власного досвіду.

Після дружнього обіду говорили про роботу в ЗМІ. Чим вона відрізняється від інших гуманітарних спеціалізацій? «Недостатньо бути просто хорошим журналістом, потрібно, щоб тебе знали», – вважає Віталій Юрійович. Як це зробити? Усі тонкощі справи обговорили учасники ШУЖ наступного дня.

Важливою стала для всіх тема інтерв`ю. Молоді публіцисти дискутували про те, як підготувати якісний репортаж в умовах нестачі матеріалів та часу? Розмова була тривалою, а відповідь простою і водночас змістовною: «Потрібно задави багато питань, брати все під сумнів та змушувати згадувати». В правильності цього твердження ми переконалися на практиці. Окрім важливих порад та настанов, старшокласники змогли насолодитися приємною атмосферою та знайти нових друзів.

Так швидко і приємно не минали ще жодні вихідні. Тож, немає сумнівів у тому, що конкурс на навчання в благословенних стінах Острозької академії щороку стрімко зростатиме. Адже журналістом може стати кожен! Як стверджує Віталій Голубєв, «у цю професію порівняно легко потрапити, але дуже важко втриматись, якщо ти не фанат своєї справи». Головне по-справжньому любити те, чим ти займаєшся і тоді успіх та нові перемоги стануть цілком реальними!

Корисна інформація для всіх, кого цікавить журналістика
Юлія ПАНАЕТОВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, м.Чернівці

переглядів: 3 133

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *