Топ-3 професії. Наскільки вони хороші?

23.06.2021

Топ-3 професії. Наскільки вони хороші?

Студенти юрфаку, медичного та IT дали відповіді на питання, які хвилюють старшокласників при вступі на ці спеціальності.

 — Які є плюси у вашій сфері?

Студент медичного

— Тут дуже багато різних крутих предметів. Також є дуже багато різних напрямків і  можна щось підібрати за характером. Медицина дуже захоплива, але тільки тоді, коли ця сфера тобі справді цікава.

Студент IT

— Якщо говорити про IT, то плюсом є те, що ти дуже мобільний. Можна працювати з будь-якої точки світу і цей фактор досить зручний. Сама професія не стоїть на місці,  вона весь час модифікується і треба весь час встигати. Завжди потрібно вивчати щось нове і це дає драйв.

 Студент юридичного

—Серед переваг – знання норм закону. І можливість їх використовувати для захисту себе та інших людей.

— Які мінуси є у вашій сфері?

Студент медичного

— Якщо медицина це не твоє, то вона тобі й не сподобається. Є дуже багато людей, які поступили і за пів року забрали документи. Бо їм важко чи не подобається. Правда, деколи дуже великий обсяг інформації. Наприклад та ж анатомія, вона цікава, але внаслідок того, що за одну тему дають вивчити 10 сторінок на пам’ять, це деколи важко. У тебе не вистачає часу зрозуміти тему і приходиться зубрити, але я б не сказала, що це дуже великий мінус. До цього звикаєш.

Студент IT

— Конкуренція велика. Тому, що ринок  переповнений і дуже багато людей зацікавлені  в ньому.

Студент юридичного

— Недосконале законодавство, судова система, і правоохоронна.

— Для яких типів характеру підходить спеціалізація?

Студент медичного

— Мені здається медицина підходить до абсолютно всіх типів характеру. У тебе може бути бажання допомагати людям або вивчати медицину як науку чи відкриття робити. Або ж ти не дуже любиш людей і тобі більше подобається працювати на самоті. Тут можна для будь-кого знайти якусь спеціалізацію.

Студент IT

— Думаю у цій професії кожен тип характеру може знайти собі місце. В ІТ працюють дуже різноманітні  люди. Одні програмісти більше люблять  самотність, а інші більш командні. Але незважаючи на це, зараз в  IT більше цінується люди, які всебічно розвинуті.

Студент юридичного

— Не має значення, який тип характеру. Різні види юриспруденції мають різну специфіку. Але всім юристам потрібно бути витривалими та стресостійкими. А іншому можна навчитися.

— Об’єктивно. Чи важко вчитись?

Студент медичного

— У порівнянні з іншими університетами доволі важко. Тому, що великий обсяг інформації та доволі тяжкі предмети. На один день може бути задано 3 предмети і з кожного вивчити по 20-30 сторінок напам’ять.

Студент IT

— З одного боку це цікаво, а з іншого дуже багато інформації. Деякі речі незрозумілі, важко знайти якісь дані, які мені потрібні, але загалом це все компенсується цікавістю до результату.

Студент юридичного

— Мені — ні, може комусь важко. Це мені подобалось. Якщо людина цікавиться  юриспруденцією, то вивчити закони, подивитися як вони сформовані і як їх використовувати  не буде проблемою.

— Наскільки велика конкуренція на факультеті та загалом в професії?

Студент медичного

— На перший курс в середньому вступає 300-400 людей. Для порівняння: на стоматологію поступає 100 осіб, на фармацію приблизно 60-70. Так от, близько 100 до 6 курсу точно виганяють або вони самі забирають документи.  Працюють за спеціалізацією 50-100, які справді хочуть займатися медициною. Конкуренція не є великою, якщо ти справді вчишся і хочеш працювати за професією. Без проблем потім знайти роботу. Просто треба  справді вчитися і щось вміти/знати.

Студент IT

— Конкуренція велика, бо робота в сфері IT зараз стає все популярнішою і популярнішою. Багато людей знають, що робота у IT-сфері   високооплачувана.

Студент юридичного

— Надзвичайно велика. У мене складається враження, що кожен ЗВО*, який випускає студентів, випускає в тому числі і юристів.

 

* ЗВО — Заклад вищої освіти.

Анна ШКОРОПАД, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

 

переглядів: 63

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *