Смерть на Нілі: екранизації роману Агати Крісті

28.06.2022

Смерть на Нілі: екранизації роману Агати Крісті

Овіяний легендами, геніальний та справді унікальний детектив Еркюль Пуаро знову повернувся на світові екрани цього року. На цей раз актор та режисер Кеннет Брана відтворив відомий роман Агати Крісті «Смерть на Нілі». Після грандіозного успіху фільма «Вбивство у Східному експресі» у 2017 році компанія 20th Century Studios продовжила екранізацію кінофраншизи. Зйомки картини розпочалися ще у 2019 році, зібравши зірковий склад: Армі Хаммера, Галь Гадот, Роуз Леслі, Емму Маккей, Тома Бейтмана, Аннетт Бенінг та інших. Загалом період набору акторів зайняв цілий рік. Їм разом вдалося показати гідну екранізацію.

Величними та таємничими – саме такими постають картини у фільмі. Захід сонця на Нілі, єгипетський храм, гробниці і все це возвеличується до неймовірних розмірів на великих екранах та з відповідною музикою – виглядає епічно. Але цікаво, що зйомки проходили зовсім не в Єгипті: більшість пройшла в Марокко, єгипетський ринок спецій був відтворений у парку Котсуолд, а Храм Абу Сімбела у знімальному павільйоні. У ролі ріки Ніл виступили клівлендські озера.

Агата Крісті знайшла натхнення для створення роману «Смерть на Нілі» під час своєї подорожі до Єгипту, майстерно збираючи географічні та історичні деталі. Режисери фільму також відвідали Єгипет. Особливі зусилля було докладено при зведенні в павільйоні колісного пароплава «Карнак». Корабель будували аж за рік до зйомок, використовуючи фотографії оригіналу, бачила його лише обмежена кількість людей. Він вражає в кадрі своїм сяйвом, вишуканим простором та королівською обстановкою, створеною спеціально  для відпочинку вищих класів суспільства того часу. Діамант Tiffany був відтворений також спеціально для екранізації.

Фільм представляє новизну декорацій та постановок, додає нових персонажів для сюжетних ліній. «Смерть на Нілі», знятий в 1978 році, дивує своєю реалістичністю. Фільм дійсно знімався у Єгипті, Асуані, Луксорі та Каїрі на реальному пароплаві «Memnon», одному з небагатьох кораблів того часу, які плавали по Нілу. Зйомки проходили між 4 і 6 годинами ранку. Вдень робота була неможлива, температура часом доходила до 54 градусів і зйомки припинялися. Готель Катаракт, в якому також відбувалися зйомки, існує і донині, Sofitel Legend Cataract Old. Альберт Фінні, який зіграв роль Пуаро у попередньому фільмі «Вбивство у східному експресі», відмовився від ролі через проблеми, що виникають під час гримірування.

У цьому фільмі Еркюля зіграв Пітер Устінов. Блондин із пшеничними вусами та високим зростом – повна протилежність Еркюля Пуаро в романах. Побачивши Пітера на генеральних репетиціях, дочка Агати Крісті Розалінд була вкрай незадоволена неточним відтворенням образу Пуаро, проте актор не звернув увагу на критику і згодом зіграв ще в 5 фільмах, ставши одним із найвідоміших втілень Еркюля Пуаро.

Але вдалою екранізацією залишається епізод серіалу «Пуаро Агати Крісті», в якому Пуаро зіграв Девід Суше. 3 серія 9 сезону розповідає про рокову подорож. Сюжет дуже близький до роману, актори ідеально підходять на свої ролі. Емілі Блант, яка зіграла роль Ліннет Ріджвей, є саме такою, якою і була у романі – молодою, красивою, гордовитою, витонченою. Погляд у неї цілеспрямований, а вбрання дуже личать! Зйомки проходили в Луксорському храмі та готелі Winter Palace на березі річки Ніл. Зараз готель називається Sofitel Winter Palace Hotel. У серіалі можна побачити найвідоміші пам’ятки Єгипту.

Після двох успішних адаптацій Кеннета Брани, президент 20th Century Studios Стів Асбелл у новому інтерв’ю підтвердив, що сценарій третього фільму кінофраншизи уже написаний:

«Ми маємо сценарій третього фільму, написаний Майклом Гріном. Буде досить сміливе  зрушення у плані жанру та атмосфери. Це повоєнна Венеція та адаптація одного з менш відомих романів. Тому я думаю, що ви знову побачите вуса».

Олена ВИШНЕВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 20

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *