ШУЖ об`єднує юних журналістів

05.04.2017

ШУЖ об`єднує юних журналістів

Скільки радості й переживать було у мене на обличчі, коли я отримала лист-запрошення до ШУЖ – Школи універсального журналіста. Один лише напис великими буквами «Острозька академія» вже мотивував мене негайно збирати речі і їхати.

Школа універсального журналіста запрошує на навчання учнів 9-11 класів з усієї України
Про такий навчальний заклад ми не раз чули в школі, та ще не мали можливості його відвідати. І коли мені трапився такий вдалий шанс, я вирішила неодмінно ним скористатися. Але справа не в академії, а в журналістиці.

Школа Універсального Журналіста принесла багато вражень і досвіду підліткам, які цікавляться цією професією. Викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» і керівник ШУЖ Віталій Голубєв провів лекції для учнів 9-11 класів. Весело і конструктивно він виклав елементарні основи журналістської діяльності, підкріплюючи усе фактами й досвідом з життя, поділився детальною інформацією про творчий конкурс для вступу не тільки в академію, але й в інші університети України.

За ці два дні ми отримали достатньо практичних порад щодо навчання на факультеті журналістики в різних вишах, дізналися, як отримати публікації , які допоможуть зі вступом, а також багато цікавих фактів, про які мало хто здогадується на цю тему.

Я зовсім не очікувала, що лекції будуть проведені так доступно й зрозуміло кожному. І не важливо, чи були ви колись пов’язані з видом цієї діяльності, чи ні, вам все одно буде цікаво. Тепер усі учасники ШУЖ знають як проходить робота журналіста насправді. Правдиві реалії їх життя і праці без перебільшень і применшень ми вже знаємо, бо разом з Віталієм Голубєвим детально розібрали плюси й мінуси професії. Виявилось, що з одного боку, не все так добре, а з другого – не все так погано, як здається.

На початку першого дня нам провели екскурсію Острозькою академією. Це дивовижне місце, де поєднується сучасність і старовина так, що одразу з`являється бажання тут вчитися. Під час дводенного курсу ШУЖ я познайомилась з людьми майже з усіх куточків України. Різноманітність характерів думок і, навіть, ментальностей вражала, хоча це не завадило нам знайти спільну мову.

Про харчування й проживання можна було б взагалі не турбуватися, про це подбали за нас. Ще не чула жодної скарги від учасників ШУЖ на борщ в піцерії «Маестро» чи на ліжко в гуртожитку «Академічний дім».

Так само зацікавила сама Острозька академія не тільки дивовижною архітектурною й історичною красою і цінністю, але й перспективами навчання. Тож я ще не на завжди розлучаюся з Острогом і обов’язково приїду гризти граніт науки.

Більше корисної інформації для тих, кого цікавить журналістика
Яна ГЛИБОВЕЦЬ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”, вихованка інформаційно-творчого агентства “ЮНПРЕС” Київського палацу дітей та юнацтва

переглядів: 3 223

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *