Що таке сильна країна?

25.10.2021

Що таке сильна країна?

Досить часто я чую такі вислови: «Ми повинні бути сильною країною», «Сильна країна – наш шлях у майбутнє», «Із сильної країни починається щастя». Що насправді означають ці слова? Що таке сильна країна?

На мою думку, саме слово «країна» містить у собі дуже багато. Це і народ, і територія, і влада, і традиції та історія певної нації. Й будь-яка країна починається з маленького – із людей, які у ній живуть. Вони і є одним із найголовніших складників сильної країни. Особливо важливою є молодь. Вона повинна бути свідомою та патріотично налаштованою, адже саме в руках молодих людей майбутнє нашої Батьківщини. Тому держава й родина повинні якомога більше часу й зусиль приділяти саме вихованню й освіті дітей, які з часом будуть рухати нашу країну вперед, змінюючи її на краще.

Другим складником є влада, яка безпосередньо пов’язана із громадянами нашої країни. Вони повинні ретельно та уважно обирати людей, в чиїх руках опиниться доля України, ставитися до цього із великою відповідальністю та голосувати за розумних, гідних людей. У свою чергу влада мусить бути справедливою і чесною, піклуватися перш за все про добробут держави, виконувати обіцянки й виховувати щирих та активних громадян.

Не менш важливими є мова, культура й історія країни. Народ, що знає свою історію і не цурається традицій – вже сильний народ. Люди мусять розуміти ідентичність, унікальність нації, всю красу й неповторність нашої культури. Якщо ми будемо знати своє походження, вивчимо шлях від народження України до часів її незалежності, то зрозуміємо, що робити далі. Якою повинна бути Україна, ким ми хочемо себе бачити серед інших народів світу і, як не повторити колись зроблені помилки.

Що стосується мови, то без неї країна не може існувати, як окрема незалежна держава. Адже, як влучно зауважила Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту – спочатку їм відбирає мову». Я вважаю, що великою проблемою у нашій країні є мовне питання. Багато людей не хочуть розмовляти українською мовою, просто не вбачаючи в цьому потреби. На їхню думку, немає значення, якою мовою говорить людина, але насправді – є. Для нашої чудової милозвучної української мови є лише одна невелика країна – Україна. І якщо ми не будемо нею говорити, то хто буде? До того ж, коли люди спілкуються російською (саме вона на, думку деяких, є їхньою «рідною» мовою), у них стираються кордони, вони більше не можуть відрізнити себе від росіян, тому починають вважати їх «братами», забуваючи про війну на Сході…

Саме тому, я гадаю, так важливо розмовляти державною мовою і пам’ятати, ким ми є. Лише усвідомивши, хто ми, можемо стати єдиною і вільною державою. Сильною країною.

Марія ЩЕРБИНА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 14

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *