Що таке країна? «Це територія з визначеними кордонами й населенням, що є єдиним цілим із погляду історії, культури, нації», – читаємо у Вікіпедії.
На перший погляд, країна, котра втримує воєнний натиск з боку ворога, який має чималу вогневу міць, має бути сильною, але, на жаль, це не завжди так. Думка кожної людини важлива, але коли вона суперечить багатьом моральним нормам за неї потрібно відповідати. Якщо ми не усвідомимо цього, нашій країні складно буде стати сильною.
Сильна країна та, у якій гроші народу інвестуються у майбутнє, а не в гаманці та нерухомості можновладців. Без грошової підтримки, впевнений, кожен погодиться, не буде відповідного прогресу в науці, медицині, розвитку молоді, торгівлі, військовій підготовці… Цей ресурс – невід’ємна частина економіки кожної сильної держави.
Чим наша країна відрізняється від США, Німеччини, Китаю? У кожній з цих держав ідеї молоді підтримуються усілякими способами. У них майбутнє будується на поколіннях, що зростають. Рушійною силою на світовій арені є талановиті та обдаровані діти й підлітки. Сильна країна хизується не тільки кількістю «схоплених» крадіїв, а заслугами дітей, лікарів, науковців. Тільки це відрізняє звичайну державу з середнім рівнем освіти, пересічним людом і поганим керівництвом від сильної, яка керується далекозорими людьми, яка має освічене суспільство, що не боїться новацій та інновацій.
У сильній країні народ вирішує майбутню долю, гроші ефективно інвестуються у ті сфери, де вони зможуть допомогти, а підростаюче покоління ідеями і новаціями сприяють перспективному майбутньому.
Олексій ЛИЩЕНКО, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”