Що таке сильна країна?

18.03.2023

Що таке сильна країна?

В умовах глобалізації виникло нове поняття-«сильна країна». Однак чи замислювалися ви коли-небудь, яку країну можна остаточно назвати «сильною» і в чому проявляється ця сила? Переконана, що для декого сильною є держава з сталою економікою, високим рівнем життя, потужним впливом на суспільно-політичний розвиток людства, лідируючими позиціями у численних рейтингах світового масштабу. Тим паче, донедавна я й сама дотримувалася цієї думки, але наразі мої уявлення про це дещо інші.

Безперечно, держава за будь-яких умов повинна бути «сильною», щоб гарантувати стабільність, матеріальну і моральну безпеку, свободу своїм громадянам. У межах такої держави має діяти демократія, адже основним елементом її функціонування є людина як основна рушійна сила суспільних відносин. Економічний чинник, у свою чергу, гарантує наявність усіх необхідних умов для підтримання високого рівня життя її громадян, а тому є невід’ємною складовою сильної держави. Важливою умовою функціонування також є визначені орієнтири політики, що являють собою сукупність принципів, необхідних для подальшого суспільного, економічного, наукового розвитку країни і підтримки конкурентоспроможності. Але все вищеперелічене не має сенсу без єдності і рівності громадян у державі. Відсутність цього надає державі ознак тоталітаризму, що ніяк не пов’язане з сильною країною, де в основі закладена рівноправність. Лише «в єдності -сила»  спроможна підвести народ до боротьби за світле майбутнє.

Україна – яскравий приклад сильної країни. Українці-це волелюбна нація, на шляху якої не раз ставали інші народи, що прагнули заволодіти її територіями та розділити українців. Однак ми знову й знову поставали з-під ярма залежності й продовжували власну боротьбу за незалежність. Братська єдність, що закладена в нас на генетичному рівні, стала найбільш помітною з початку повномасштабної війни на території України, що розпочав агресор. Ми об’єдналися в одне ціле і наразі даємо гідну відсіч ворогу на всіх фронтах війни. Весь цивілізований світ підтримує нас у цій кривавій війні, жовто-блакитний прапор майорить у всіх його куточках, а фраза «Я-українець!»  звучить гордо. Прикро, що про нашу Вітчизну дізналися за таких обставин, але це вкотре довело, що українська єдність- це «домінуюча сила» світового рівня.

Отже, сильна країна- це країна, побудована на братерській єдності, взаємопідтримці, волелюбності та рівності її громадян, об’єднаних спільною метою на шляху до кращого майбутнього своїх дітей. Недарма В. Липинський стверджував, що «ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо  бути».

 

Олександра КОРЧОМКІНА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 11

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *