Що таке сильна країна?

20.01.2023

Що таке сильна країна?

На мою думку, сильну державу можна прирівняти до організму здорової людини.  Адже в обох випадках внутрішні органи організму працюють злагоджено, строго за планом, без збоїв. Внутрішній механізм країни – це її громадяни, економічна, гуманітарна та політична сфери. А їх злагоджена робота, вміння співпрацювати та долати будь-які труднощі і визначають поняття сильної держави.

Недарма кажуть, що країна починається  з тебе, а це справді так. Людина, яка має  почуття громадянської гідності та патріотизму, палко любитиме свою Батьківщину, дбатиме про неї і в будь-яку хвилину стане на її захист. Такий громадянин буде робити все, що необхідно для розвитку рідної землі, з повагою ставитиметься до співвітчизників, і його обов’язок – бути  небайдужим та відповідальним щодо своїх вчинків. Ці люди і є основою для сильного народу. Їхня єдність та амбіційність дозволить зробити грандіозні звершення для розквіту власної держави.

Наступним і не менш важливим є гуманітарний фактор – це основне джерело людяності в суспільстві. Він включає в себе взаємодію освіти, культури, науки, ЗМІ, історичну пам’ять. Кожна з цих сфер робить великий внесок у  розвиток суспільства. Їхня гармонійна взаємодія  визначає цілісність та суверенність країни. Політика держави має створити такі умови, щоб кожна особистість мала змогу максимально реалізуватися, бо ідеї та цінності громадян, що формуються у цьому просторі, є підгрунтям для злагоди в суспільстві.

Політична влада в країні повинна бути систематизована та авторитетна.  Якісь влади у країні залежить від людей, на яких покладена ця місія. І якщо вони люблять свою державу та готові віддати на вівтар її розквіту весь талант, всі сили і дбатимуть не про власне збагачення, а пріоритетом буде добробут народу, то тільки тоді країна буде конкурентноспроможною.

Сильна та непохитна економіка може існувати лише тоді, коли сама  держава буде зацікавлена у її розвитку. Але  тут варто зауважити, що ця сфера буде змінюватися в залежності від об’єкту цікавості. Адже якщо пріоритетом політичної влади буде розумне використання природних ресурсів, заохочення громадян до самореалізації в бізнесі, підтримка добросусідських зв’язків з іншими країнами, інноваційні введення в сферу технологічних процесів, підтримка малого та середнього бізнесу, то позитивні зміни у таких показниках як ВВП та ІЛР  не змусять довго себе чекати. Проте коли в країні буде процвітати корупція  та хабарництво, в чиновників на першому місці буде власне збагачення за рахунок інших, то це тягне за собою негативні наслідки. Позаяк країну чекає  економічна криза, безлад в державному управлінні, а також погіршення економічних відносин з іншими країнами.

Але, на превеликий жаль, український народ протягом своєї історії допускав помилку за помилкою… Нас нічого не навчили невдачі попередніх поколінь, бо як каже Ліна Костенко:

Доборолися, добалакалися,

Досварилися, аж гримить.

Україно, чи Ти була незалежною, хоч на мить

Від кайданів, що волю сковують?

Від копит, що у душу б’ють?

Від чужих, що тебе скуповують?

Від своїх, що тебе продають?”

І тільки тоді, коли ми виконуватимемо заповіти Великого Кобзаря, Титана праці Івана Франка, дослухаємося до пророчих слів Ліни Костенко і на п’єдестал поставимо обов’язок перед Батьківщиною  та будемо працювати, працювати, працювати… Наша держава буде могутньою, незламною та квітучою на весь світ.

 

Олена НАУМКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 21

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *