Що таке щастя: чому воно у кожного різне?

06.08.2022

Що таке щастя: чому воно у кожного різне?

Що таке щастя? Це питання було актуальним завжди. Багато відомих філософів витрачали ціле життя обмірковуючи це і тільки деяким пощастило дізнатися його сутність. Але тобі не потрібно бути філософом чи вченим, щоб дізнатися, що це таке.

Щоб розібратися, доведеться таки трохи зануритись у філософію.  Більшість філософів вважають, що щастя в кожного своє. Арістотель вважав, що «щастя – це діяльність душі в повноті чесноти». Це означає, що щастя залежить від того, кого ми запитуємо. Арістотель і багато його сучасників намагалися визначити, що саме потрібно людині для щастя, які властивості й чесноти вона повинна мати, щоб бути щасливою.

Бенжамін Франклін сказав: «Щастя полягає в маленьких дрібницях , які трапляються щодня, ніж у великих успіхах, які трапляються, але рідко». Ці слова змусили мене задуматися, тому що не тільки він наголошував на тому, що щастя відображається в простих речах.

Якщо спитати в людей, що для них щастя, більшість скаже: здоров`я, гроші, діти і т.д. Тобто, мало хто скаже, що прогулянка з давнім другом або подорож по країні – робить їх щасливими. Якось Коко Шанель сказала: «Справжнє щастя коштує недорого: якщо за нього доводиться платити високу ціну, значить, це фальшивка».

Пишучи цю статтю, я раптово натрапила на рейтинг найщасливіших країн світу. І як ви думаєте хто його очолює? США? Італія? Україна? Ні, це  Фінляндія, причому четвертий рік поспіль. Не знаю як ви, але я була здивована. Одразу мені стало цікаво, на якому місці знаходиться наша країна. У рейтингу з 95 країн Україна розташувалася на 69-му місці.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) виявив, що від початку ХХІ століття — від 2001 року — і до 2010 року відсоток щасливих людей в Україні впевнено зростав. За цей період відсоток щасливих українців зріс з 38% до 63%. А ось вже у 2012 році кількість щасливих зменшилася на 10%.

“Навіть війна на сході України призвела до суттєвого падіння рівня щастя лише на тих територіях, де безпосередньо відбувалися військові дії, і практично не вплинула на самооцінку щастя в інших регіонах. Тобто доки проблеми лишаються віддаленими, вони практично не впливають на те, чи почувається людина щасливою”, – підсумувала Сахно. Слова Іванни Сахно я знайшла на сайті «УНІАН», там де журналістка Інна Андаліцька провела дослідження на тему: «Більшість українців називають себе щасливими: соціологи з’ясували, що цьому сприяє». Ця стаття була опублікована 11 лютого 2022 року, тобто за 13 днів до початку повномасштабної війни  на території України. Я впевнена, що рівень щастя 24 лютого зменшився вдвічі. Але я сподіваюсь, що після нашої перемоги щасливими буде більшість населення України.

Отже, секрет щастя простий – це цінувати життя, радіти кожному моменту, любити рідних та вірити в краще майбутнє.

 

Вікторія ЯСЕНЧУК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 60

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *