Що таке Книга?

15.09.2021

Що таке Книга?

Книга, як і весь спектр творів художнього мистецтва, в першу чергу спосіб самовираження. Це розкриття своїх потаємних бажань, вкладенням найменшої частинки себе в персонажів та їхні світи, це терапія яка допомагає в виліковуванні і опрацюванні душевних ран, це крик допомоги, це показ своїх его та гордині, тисяча і один куток на який зверне увагу лише автор, це підтвердження власної величі і нездатності, це пошук однодумців, це прагнення допомогти іншим  і це передусім.

За змістом книги можна поділити на художні та нехудожні. Художні книги часто поділяють за жанрами.

Художні жанри:

Роман – великий за обсягом епічний твір, у якому широко охоплені події та дуже добре розкриваються персонажі;

Повість – епічний прозовий, та деколи віршований твір;

Оповідання — невеликий прозовий твір, сюжет якого заснований на певному епізоді з життя одного або іноді кількох персонажів;

Есе – це прозовий твір, який висловлює думки автора та призначений для того щоб пояснити свою думку читачам.

Нехудожні книги – це словники, енциклопедії, довідники, підручники тощо.

Книги бувають не тільки письмові, а і електронні, або наприклад звукокниги, які ми називаємо аудіокнигами.

Електронні книги відрізняються від письмової книги тим, що їх можна прочитати за допомогою гаджетів, і вони не надруковані на папері.

Аудіокниги відрізняються від письмової книги та електронної книги тим, що для того щоб засвоїти інформацію з книги, людині не потрібно читати.

З цього випливає думка, що правильніше буде називати книгою саму історію, яка в ній написана, а не друковані аркуші паперу.

Книга зробила величезний внесок у розвиток людства, вона допомагає зберігати інформацію скрізь роки, зануритись у історію, уявити світ, чи потрапити у минуле. Неможливо сказати, скільки в середньому людина читає книг за все життя. Деякі люди – книгомани, вони витрачають на читання більше, ніж на сон, а дехто навіть алфавіт забув, і єдині книги, які він прочитав – це шкільні підручники та збірники казок за молодші класи.

Сьогодні ми не знаємо, хто написав першу книжку, як вона називалася. Книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілої людини. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить, або хто багато читає, той багато знає.

Чи не кожна людина може написати свою незабутню історію, з неповторним сюжетом та персонажами, чи якусь наукову енциклопедію або книгу, просто затамувавши подих, і зловивши гармонію та натхнення.

Станіслав РУБАНЯК, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 27

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *