Що шукає у соціальних мережах та Інтернеті моє покоління?

26.01.2021

 

Не секрет, що підростаюче покоління багато часу проводить в Інтернеті. Майже половина підлітків віком 14-17 років щодня проводить в онлайні до 4 годин. Складно уявити сучасних дітей без гаджетів.  Але що ж вони найчастіше шукають у всесвітній павутині?

Відео

Найбільше дітей (майже 17% від всіх запитів) цікавить відеоконтент.  Шукають мультики, відеоблоги і трансляції комп’ютерних ігор на YouTube або Twitch.  Дивитися, як хтось інший проходить гру, багатьом сучасним дітям подобається навіть більше, ніж грати самим.  Як і раніше популярні аніме-серіали.  Серед запитів вони займають одні з найперших місць.

 Переклади

Іноземні мови цікавлять дітей не менше, аніж їх батьків. Але підростаюче покоління хоче не вчити, а відразу перекладати.  Тому найпопулярнішими після відео виявилися сервіси типу Google Translate. Вони займають 14% від всіх запитів.

 Соцмережі

Онлайн-спілкування стало невід’ємною частиною життя дітей і підлітків.  Воно займає 10% серед загальних інтересів) склала 10%. Підростаюче покоління активно освоює соцмережі.  Найпопулярніші з них: ВК, Facebook, Instagram і Google-пошта. Сервіси онлайн-знайомств молодше покоління майже не цікавлять.

 Ігри

Багатьох батьків хвилює інтерес дітей до комп’ютерних ігор.  Але в рейтингу ці захоплення зайняли лише четверту сходинку, лише 9% від усіх запитів.  Їх популярність зменшується.

«Дорослий контент»

Можна з упевненістю говорити, що це далеко не перше, що цікавить підростаюче покоління.  У рейтингу він посідає лише п’яту сходинку – 8% . На «дорослі» сайти в 2017-2018 роках переходило лише 0,7% дітей у світі. Для порівняння, в 2016-2017 роках цей показник становив 1,2 %, а роком раніше – 1,5%.

Освіта

Приємний сюрприз для батьків: у списку найбільш популярних пошукових запитів на шостому місці опинилося навчання. Близько 5% від усіх запитів.  Правда, школярів цікавлять в першу чергу готові домашні завдання і рішення для ДПА і ЗНО.

Якщо ж враховувати англомовні запити, то школярів також хвилюють математичні ігри, космос, словники та наука в цілому.

Статистика пошукових запитів дорослих і дітей значно відрізняється. Ось наприклад, що найчастіше шукає старше покоління.

  • Погода (66%);
  • Події (44%);
  • Політика, суспільство, міжнародні відносини (43%);
  • Регіональні або місцеві новини (40%);
  • Здоров’я, медицина (39%).

Щоб допомогти дитині уникнути неприємностей в цифровому світі, батьки повинні розуміти, чим захоплюється дитина, знати про актуальні тренди мережі і мати уявлення про те, які небезпеки можуть підстерігати дитину. Це все допоможе старшим краще зрозуміти своїх дітей і вберегти від неприємностей і загроз в Інтернеті.

Анастасія ВОЙТЮК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 122

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *