Що шукає у соціальних мережах моє покоління?

29.11.2022

Що шукає у соціальних мережах моє покоління?

Тайм-кіллери – дуже влучна назва для такого феномену, як соціальні мережі, адже перекладається як «вбивця часу». Навіщо ми щоденно вбиваємо свій час? Чому соцмережі приваблюють нас, та що ми так завзято намагаємось в них знайти? Спробуймо розібратись!

Я вважаю себе доволі консервативною людиною, але теж страждаю від такого недугу, як «залежність від соціальних мереж». І так, я вважаю це справжньою хворобою. Недарма вище я назвав соцмережі вбивцями часу. Згадайте, як ви хотіли лиш одним оком глянути, що у вас там нового на Facebook, а в результаті сиділи за телефоном півтори години, забувши навіть витягнути курку з духової шафи. І повірте, це дуже заважає під час навчання саме дистанційного, коли межі між віртуальними освітою та розвагами просто стирається. Я навіть цю статтю пишу з догораючими дедлайнами саме через соцмережі.
То що я, і такі як я – мої однолітки – шукають у цьому віртуальному світі?  Спробуймо трохи структурувати ці причини.

1) Бажання втекти від реальності. Допустимо, у нас є шестикласник Василь. У школі Василя дражнять через зайву вагу, вдома він стає свідком сварок між батьками. Не життя, а справжнє пекло. І саме завдяки соцмережам Василь із 6Б перетворюється на SuperVasy144 – легендарного інтернет-троля, лицаря коментів. Усяк «краще за подібну реальність.
2) Жага до визнання. Нескладно здогадатись, що у звичайному житті Василь рідко коли досягає визнання від оточуючих, тому шукає його в мережі. Весь вільний час він проводить за написанням музики та викладанням її на свою сторінку. І все це заради такого потрібного «Молодець!».
3) Соціопатія. Зі спілкуванням у Василя теж неабиякі проблеми. Настільки серйозні, що навіть похід у магазин за хлібом у нього викликає труднощі. Але добре, що є Інтернет: там можна вільно спілкуватися з людьми, і ніхто навіть не дізнається твого справжнього імені і не побачить обличчя. Чудеса прогресу!
4) Погоня за модою. Раніше мода – це було щось, пов’язане з одягом, стилем мовлення, зовнішнім виглядом… Так є і зараз, проте тепер у прогресивної молоді є тонни інтернет-сміття, яке називають «актуальною модою» і яке стає вже не таким актуальним на наступний день. Але, для користувача на кшталт Василя, що фактично живе у цифровому вимірі, моніторинг кожного нового мему чи іншого феномену соцмереж є головною задачею.
Само собою, я допускав долю іронії, коли перераховував ці причини. Але те, що в усіх них позитивного мало – є дуже сумним, але фактом. Таких, як Василь, мільйони. Вони тікають від реального світу, цілей та можливостей, шукаючи блаженства у віртуальних світі, цілях та можливостях.
У закінчені я хотів описати усе це дуже влучною та лаконічною фразою, але зовсім забув, що до мене ще за тисячу років її промовив Цицерон: «О, часи, о, звичаї!».

 

Станіслав ДУДНИК, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 25

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *