Що шукає у соціальних мережах моє покоління?

29.05.2021

Що шукає у соціальних мережах моє покоління?

Ми всі живемо у XXI столітті. Це час, який вже зараз прийнято називати «ерою нових технологій». Сучасники не можуть уявити своє існування без мобільних телефонів, комп’ютерів, планшетів, телевізорів, і цей перелік техніки можна продовжувати до нескінченності.

Справа в тому, що зараз знайти людину, яка б не вміла користуватись електронними девайсами, дуже важко. Кожна дитина вже фактично народжується «зі смартфоном у руках». Цікавим є справді те, що діти вчаться всьому самі. Наприклад, можу сказати на своєму досвіді, що користуватись телефоном я вчилася повністю сама. Згодом навчилась розбиратись в налаштуваннях, чистити телефон, завантажувати додатки, які можуть мені допомогти в навчанні або ігри, у які я можу побавитись у вільний час.

Не існує підлітка, якого не було б в соціальних мережах. Це логічно –  маєш телефон, значить, маєш і профіль в мережах. Найцікавіше, що в тебе є великий вибір, де ти можеш зареєструватись: Інстаграм, Твіттер, Тік Ток, Ютуб, Телеграм та інші. Вони схожі між собою, але їх можливості дещо різняться.

Розберімося, чому це так популярно серед дітей?

У сучасному світі, зараз, у цю хвилину ми можемо знати,  де і що відбувається. Нам потрібно лишень відкрити сторінку в мережі і прочитати новину або ж подивитись сторіз. Раніше все було не так просто і люди навіть не могли собі уявити, що колись настане такий час. Це цікаво. Завдяки соціальним мережам ми можемо побачити життя в інших країнах. Не треба нікуди їхати, просто подивися відео і ти будеш знати, яке свято в Іспанії сьогодні, чому Кріштіану Роналду опинився в Аргентині або коли вийде нова книга Джоанн Роулінг.

Ще одна не менш важлива річ – ти можеш слідкувати за своїми кумирами. Для фанатів – це краща можливість у світі. Хочеться бачити не тільки гарну картинку на сцені, а й стати зі своїм творчим ідеалом одним цілим. Побачити його життя поза сценою та роботою, в яких місцях він любить бувати, коли і чим займається, що може бути краще? Перенестися в цю атмосферу, побути на секундочку в ній – те, що сьогодні можливе.

Що корисного в соціальних мережах?

Головне – спілкування. Не потрібно писати листи, відправляти їх поштою, чекати, доки тобі прийде відповідь. Занадто довго. Знайди свого друга в мережі і напиши йому там. Секунда і повідомлення відправлено, ще секунда і воно вже прочитане. Повірте, відповідь не змусить на себе довго читати. Звичайно, це не замінює в жодному разі живе спілкування, але це прекрасна можливість підтримувати будь-які стосунки, коли ви живете не близько один до одного, але дуже хочеться чимось поділитись, або взагалі знаходитеся в різних країнах. Ну або в умовах карантину, в яких ми опинились зараз. В цьому випадку я ставлю 10 зірок соціальним мережам.

Ну і, звичайно, підтримка. Коли дитину не розуміють в сім’ї, однокласники вважають її дивною, звичайно, дитина шукає вихід. І знаходить його в соціальних мережах. Саме тут вона ділиться своїми думками, показує свої таланти в надії знайти однодумців. І 99% діток  її знаходять. Саме тут з’являються спочатку перші знайомства. Далі довгі переписки в намаганнях дізнатися один одного якомога більше, а за цим йдуть і живі зустрічі. Та про що я говорю – і кохання знаходять тут, не виходячи з дому, що раніше теж здавалось неможливим.

Але написавши це, я не можу пройти повз теми безпеки у соціальних мережах. В цьому є певний ризик. Спочатку варто достатньо часу поспілкуватися, зрозуміти для самого себе, чи комфортно тобі з цією людиною. Якщо нічого не насторожує, тебе не просять розкривати особисту інформацію і ти відчуваєш, що зберігаються особисті кордони і тобі нічого не загрожує, тільки після цього можна думати про живі зустрічі. А якщо таки відбуваються сумнівні діалоги, блокуй сторінку і більше не відповідай. Оскільки, як це завжди буває, не у всіх благі наміри, як у тебе. Про безпеку ніколи не варто забувати.

Тому, я вважаю, соціальна мережа – це спосіб вираження. Показати що в тебе не так як в інших, поділитись твоїми щасливими моментами, своєю радістю з іншими. Це платформа, де знаходять друзів та кохання. Завдяки мережам можливе спілкування на величезних відстанях, з будь-якого куточку світу. Це спосіб побачити те, що тебе цікавить тут і зараз. Можливість побачити світ та своїх кумирів з іншої сторони.

Соціальні мережі – зібрання різносторонніх людей, які можуть тебе надихнути та подарувати любові та підтримки іноді більше, аніж в реальному житті.

Юлія ДЖУЛАЙ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 278

Останні новини від OGO.ua


Кількість коментарів: 5
  1. Статя Цікава мені Сподобалась

  2. 😍Стаття просто щось. Тут йдеться про реально правдиві факти і мені це, справді, дуже подобається. Не кожен у сучасний день поширює такі чудові і справді потрібні речі. Але, Юль, ти молодець що таким цікавишся🤩🤩🤩

  3. Спочатку я думала, що це марна трата часу і т. д. Але з часом я замітила, що мої однолітки і рідні їх використовують, і я теж почала ними користуватись, а потім виникла думка щось типу ”Вауууу, це круто і популярно”. Перечитавши це все, я переконалась, що соціальні мережі не такі вже і погані і я всім раджу ними користуватись. Дякую за таку чудову статтю😍😍😍😚😚😚🤗

  4. Спочатку я не надавала перевагу соціальним мережам, бо на мою думку це була марна трата часу. Але на мене вплинули враження моїх однолітків від цих мереж. Коли я вперше спробувала користуватись соціальними мережами, в мене виникло враження щось типу “Вауууу, це круто”. І тепер, коли я перечитала цю статтю, я переконалась на 100%, що це сучасно, навіть корисно. Юля, я дякую тобі за цю допомогу. До речі, гарно пишеш тексти: )

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *